Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Життя в стилі «асtion»

В Україні відбувся перший чемпіонат із стандрайдингу
11 серпня, 2004 - 00:00
ХТО ШВИДШЕ? / РОСТЕ ЗМІНА БАЙКЕРАМ НА ЖАЛЬ, БЕЗ АВАРІЙ НЕ ОБІЙШЛОСЯ

Для журналістів «Дня» вже стало доброю традицією проводити вихідні в стилі екстрим. Якщо минулого тижня ми спостерігали за парашутистами, то цієї неділі на трасі спортивного комплексу «Чайка» відбулися змагання з шосейно-кільцевих мотогонок (ШКМГ) «Кубок Одеси». Чимало людей прийшло подивитися на це видовище. Цей кубок в Україні проводився вперше. Автор проекту, лідер двох етапів з ШКМГ чемпіонату України 2004 року Павло Калінін (м. Одеса) заявив, що головна мета змагань — популяризація професійного мотоспорту, розвиток мотоциклетного руху та підтримка ідеї створення гідних умов для проведення мотогонок в Україні.

Зараз в Одесі цей вид спорту досить популярний, але там поки що немає траси та можливостей для проведення змагань. Тому демонструвати свої вміння одесити приїхали до столиці.

— Загалом нині розвиток клубного, командного руху в Україні залишає бажати кращого. Можна нарахувати лише п’ять- шість клубів у великих містах країни. Та проведення чемпіонату України з мотогонок, коли виїжджають спортсмени на міжнародні змагання. На жаль, не всі показують високий клас, — каже Павло Калінін.

Як виявилося під час змагань, професіоналами можуть бути не лише дорослі чоловіки, а й підлітки. Наприклад, у змаганнях брав участь 14-річний байкер Ігор Ваценко з Одеси, що виступав під псевдонімом Гоша. Своєю майстерністю не поступався старшим, а в дечому навіть перевершував своїх суперників.

На трасі глядачі побачили кращих із кращих. Дух захоплювало, коли повз тебе проїжджав гонщик зі швидкістю понад 200 км за годину.

У програмі «Кубок Одеси» пройшли змагання по класах: «Б» — це бізнес-клас, де переміг Олег Попов (м. Харків); у «SS 400» перше місце дісталося Ерделі Аттілі (м. Ужгород); у «SS 600» кращий — Павло Калінін (м. Одеса); у «SBK», супербайк, переможець Андрій Оністрат (м. Київ) та клас OPEN, в якому зараховувалися досягнення всіх гонщиків. А переможцем став Андрій Оністрат. Призовий фонд за перше місце класу OPEN складав 1 000 умовних одиниць.

На жаль, не обійшлося без аварій. Декілька разiв гонщики сходили з траси. За словами пана Калініна, такі випадки в цьому видi спорту не рідкість, адже він завжди відрізнявся високим травматизмом.

Родзинкою заходу стали змагання з стандрайдингу, які, до речі, також проводилися вперше в Україні. За точним перекладом, це — трюкова їзда, як вид спорту вона народилася в США п’ять років тому. Свою майстерність і професіоналізм показали 16 учасників. Глядачі побачили «фігурне катання» мотоциклістів на передньому та задньому колесі, вільну програму. Однозначним і неперевершеним переможцем чемпіонату з стандрайдингу став киянин Юрій Михальчик. Минулої суботи він встановив рекорд із їзди на передньому колесі довжиною в 60 метрів. Перше місце у їзді на задньому колесі зайняв Олексій Череп, у номінації «переднє колесо» — Андрій Жданов, а у фрістайлі — Сергій Поляков (всі троє — з Одеси).

Їзду на мотоциклі можна порівняти лише з польотом. І цей вільний політ у безодню простору продовжується з надзвичайною швидкістю. І кожної хвилини ти перебуваєш на межі. На межі вибуху емоцій, на межі азарту, на межі життя... Перед очима постає єдина ціль — досягнення мети, фінішу, досягнення найзаповітніших мрій у житті...

Ірина КОНОНЕНКО. Фото Михайла МАРКІВА, «День»
Газета: 
Рубрика: