Слово може бути не лише написаним, але ще й дивовижним чином художньо відображеним — в цьому глядач може переконатися на виставці молодої і дуже обдарованої київської художниці Віталіни Форостовець.
Пряний східний колорит і декоративність, авантюрно-інтригуюча композиція і гостра характерність образів головних персонажів, ретельне, тонке опрацювання всіх деталей — чарівливий світ книжок, проілюстрованих Віталіною неминуче затягне вас у свій потік... і змусить знову прочитати ті казки, які так зачарували на виставці. У королівстві «Намальованого слова» вас чекає захоплююча зустріч із дивовижними героями дитячих казок «Апельсинові брати» та «Таємниця розбитої чаші», а також зі світом дорослої літератури (у романі Германа Гессе «Сіддахартха»), художниця представила й ілюстрації до повісті Олександра Довженко «Зачарована Десна».
...Кожен твір книжкової графіки за своєю природою неоднорідний, але завжди двоїстий — з одного боку, він несе нам заряд ідеї письменника, з іншого боку — відбиває бачення цієї ідеї художником-ілюстратором, який виступає в ролі співавтора. У станкових творах ми більше зосереджені на подачі оригінального образотворчого матеріалу художником, який працює вільно і самостійно. Цікаво, що творчість Віталіни Форостовець вийшла за межі книжкової графіки — крім створення прекрасних ілюстрацій, молода художниця має досвід професійної роботи в монументальному сакральному мистецтві: під керівництвом Ю. Левченко Віталіна брала участь у створенні мозаїчних робіт у Спасо-Преображенському соборі, де створила медальйон із образом Івана Предтечі, а також фігури святих апостолів Петра, Івана, Симона та інших святих.
Виставка «Намальоване слово» експонується до 30 вересня в літературно-меморіальному будинку-музеї Тараса Шевченка (провулок Тараса Шевченка, 8).