Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Змалечку — до величного

Родинний бал: «Квіткова казка Шопена», танці й солодощі
3 червня, 2010 - 00:00
ФЕЯ БАЛУ
«ЯНГОЛЯТА»

Минули часи, коли однією з найулюбленіших форм світського спілкування були бали. На них дами могли в найвигіднішому ракурсі продемонструвати свою красу та манери, а галантні кавалери — закружляти в танці. Маленькі дівчатка роками чекали на день, коли можна буде одягнути бальну сукню й відчути себе дорослою, а ще — майже принцесою... Мода повертається — і в наші часи можна потрапити у бальну казку.

Днями в Києві (в «LEO СLUB») пройшов світський раут, приурочений до святкування 200-річчя видатного польського класика — композитора Фредеріка Шопена. «Весняний родинний бал «Для тих, кого ми любимо» став подією не лише для дорослих, а й для дітей (режисерська група — Вероніка Чекалюк, Ірина Вратарьова, Тетяна Іванова, Наталя Панкратова). Вечір розпочався з прем’єри мюзиклу «Квіткова казка Шопена» (тексти написав український поет Микола Подолян і Олександр та Ірина Вратарьови, головний балетмейстер — Світлана Ільєнко). Родзинка постановки в тому, що всі ролі виконували діти віком від п’яти до восьми років (хореографічна група — прима-балерина Національної опери Катерина Ханюкова з партнером Андрієм Гуцалом, маленькі янголята — вихованці Театру танцю «Модус-Ніка», художній керівник Вероніка Кухтіна).

Автор і режисер проекту «Родинний бал» Вероніка Чекалюк довела, що так звана невокальна музика Шопена сучасна й актуальна, вона жива в серцях юних акторів.

— Із цим мюзиклом ми поїдемо по занедбаних будинках культури в нашій глибинці для того, щоб відродити культурні осередки, вдихнути в них життя — відродити гуртки та майстерні для дітей та юнацтва! — Так вважає Вероніка Чекалюк. — Для того щоб культурною була вся держава, кожен має почати з самого себе, зі своєї родини, друзів... Крім мюзиклу, ми підготували аудіоказку «Квіткова казка Шопена» (хронометраж 45 хв.). Плануємо випустити накладом 20 000 шт. і розповсюдити по дитячих притулках, аби діти могли долучитися до прекрасного й почути повчальний сюжет казки.

Організатор проекту — «Продюсерський центр В. Гришка», який очолює В. Чекалюк.

— Я вдячний долі, що в мене така професійна команда. Я з радістю відгукнувся на пропозицію підтримати цей соціальний проект, для мене це надзвичайна подія, — сказав В. Гришко. — Сьогодні виступали діти — переможці багатьох вокально-танцювальних конкурсів, які пройшли відповідну підготовку: сценічне виховання, вокальні уроки. Для підготовки проекту знадобилося півроку, а на самі репетиції мюзиклу — три місяці. Для дітей це надзвичайна подія в житті. Впевнений, що сьогоднішній захід допоможе нашим майбутнім «зірочкам». Такими балами ми виховуємо любов до класики, до того нетлінного, що було, є і буде існувати.

На балу бізнес-тренер Тетяна Іванова перевтілилася в Жорж Санд — відому письменницю, кохану Шопена, а Шопеном став актор Костянтин Косинський (вони й виступали ведучими балу). Чарівну Фею в мюзиклі зіграла Вероніка Чекалюк.

Тема весняного (уже другого) благодійного «Родинного балу» — дружнє спілкування, кохання й ніжність. У гості прийшли політики, бізнесмени, дипломати, акредитовані в Україні, діячі культури та освіти, які взяли із собою дітей та онуків.

Почесними гостями вечора стала родина секретаря Київської митрополії протоієрея Віталія Косовського. Дружина пана Косовського Тетяна й молодший син Даниїл вперше побували на родинному балу, ідея їм сподобалася. «Це здорово — проводити час з тим, кого ти любиш, хто для тебе справді дорога людина. Якщо є злагода в родинах, то й держава буде міцною та успішною», — каже бізнесмен і дипломат Алі Резазаде. Пан Алі королівського походження, його предки часто влаштовували бали для аристократії в Ірані. На «Родинний бал», присвячений 200-річчю Ф. Шопена, пан Алі прийшов із чарівною дружиною Юлією і маленькою принцесою Мирославою, яка на балу була дебютанткою: п’ятирічна Мирослава зіграла невеличку мініатюру на фортепіано для гостей. Родина Алі Резазаде була в захваті від дитячого мюзиклу «Квіткова казка Шопена», вони вирішили, що в Різдвяному балу Мирославочка братиме участь як актриса. «Взагалі родинні традиції — це найголовніше, що має шанувати кожен, — упевнений Алі Резазаде. — Бал видався на славу».

Був обов’язковий вечірній дрес-код (чоловіки в класичних костюмах, пані в довгих сукнях, а діти вбрані по-святковому). Для малечі організатори балу запропонували спеціальне дитяче меню та ласощі.

У другій частині вечора увазі присутніх було представлено аукціонні лоти на тему «Бальна атрибутика» від дизайнерів Ірини Пояркової та Ельміри Мединської. Витвори дизайнерів не тільки порадували око присутніх і служитимуть прикрасою їхнім новим власникам: кошти, виручені від продажу аксесуарів, підуть на потреби Старобасанської школи-інтернату. Газета «День» теж долучилася до благодійної акції й через організаторів «Родинного балу» передала до школи-інтернату комплект книжок із серії «Бібліотека «Дня».

Усі охочі могли взяти участь у майстер-класі й навчитися гарно танцювати, проте більшість гостей вечора спостерігали за дітьми, залюбленими у світ прекрасного. Маленькі «феї» в розкішних сукнях танцювали із величезним задоволенням.

— Сьогодні на балу бенефіс моєї дружини, і мені приємно побути в її тіні. Ми прийшли сюди разом із маленькою донькою, — сказав художник і креативний продюсер проекту Сергій Поярков. — Вона дуже енергійна і активна. Всі батьки хочуть, аби діти наслідували їхню професію, але я не хочу, щоб вона займалася живописом або графікою. Проте якщо це буде її бажання — заперечувати теж не стану. Втім, говорити про майбутню професію в неповні два роки поки що трохи зарано. Але вперше відвідати бал — оце якраз.

Пояркова-молодша була найменшою серед присутніх, проте навіть відповідала на запитання разом зі своїми відомими батьками. А під кінець заходу Володимир Гришко проникливо виконав «Нічну серенаду» Шуберта.

Нещодавно оргкомітет оголосив кастинг для юних акторів: до проведення Різдвяного родинного балу «Для тих, кого ми любимо» готуватимуть «Різдвяну казку» на музику Моцарта.

Ольга ДІДОК. Фото Тараса ПОДОЛЯНА
Газета: 
Рубрика: