Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Золотий лев» ходив по Львову

Пройшов унікальний Міжнародний фестиваль вуличних театрів
11 жовтня, 2005 - 00:00
ФАКЕЛЬНА ХОДА / ШОУ НА ХОДУЛЯХ ЗА ТРИ ДНІ АКТОРИ ЗІГРАЛИ ТРИНАДЦЯТЬ РІЗНОЖАНРОВИХ ВИСТАВ, ПЕРЕВАЖНА БІЛЬШІСТЬ З ЯКИХ ВІДБУВАЛАСЯ ВВЕЧЕРІ. АДЖЕ У ВУЛИЧНИХ ВИСТАВАХ ПЕРЕДБАЧЕНО ВИКОРИСТАННЯ ВОГНЮ ТА СПЕЦІАЛЬНИХ ЕФЕКТІВ

Цього року в ньому приймали участь колективи з України, Польщі, Словаччини, Чехії, Росії та Франції. А розпочався фест вуличним карнавалом: парадом на ходулях, виступами мімів, клоунів, факельною ходою, феєрверком. Щовечора на площі перед Львівською оперою проходили безкоштовні спектаклі для глядачів. При чому публіка могла не тільки дивитись, а за бажанням кожен львів’янин чи гість міста міг сам прийняти участь у карнавалі і стати актором вуличної вистави.

Україну на фестивалі презентували: львівський театр «Воскресіння», київський Молодий театр та столичний експериментальний театр «Дах». Ярослав Федоришин, директор фестивалю признався, що за браком коштів цей унікальний для України фест вуличних театрів міг узагалі не відбутися. Він нагадав, що торік загальний бюджет «Золотого лева» становив близько 300 тисяч гривень, а цього року організаторам вдалося назбирати лише 80 тисяч... Але, незважаючи на всі труднощі, свято все ж відбулося.

— Публіка побачила цікаві ходульні вистави — такого немає навіть на провідних європейських фестивалях, — сказав Я. Федоришин. У гості до Львова приїхали ходулісти з різних країн: Чехії, Словаччини, Польщі, Угорщини, Білорусії, Фінляндії. Цікаві розваги показали українські артисти на ходулях. За три дні актори зіграли 13 різножанрових вистав, переважна більшість з яких відбувалася ввечері. Адже у вуличних виставах передбачено використання вогню та спеціальних ефектів. Програма була на різні смаки: для дітей і дорослих. Наприклад, на фестивалі показали нові вистави, яких ще не бачив львівський глядач. Серед них відома у світі вистава «Йов» — театру «Воскресіння». А дитячу аудиторію зацікавили актори з відомого польського театру «Пінеска».

Для України — вуличні фестивалі поки ще незвичне явище, тоді як у Європі це мистецтво дуже поширене. Так у Польщі щороку відбувається понад 500 вуличних фестивалів!

«Золотий лев» поступово набирає обертів. Він уже має свій особливий колорит, який притаманний саме львівському фесту, і його з нетерпінням чекають, як діти, так і дорослі.

Євген КРАВС, Львів. Фото автора
Газета: 
Рубрика: