Цього року Донецька комп’ютерна академія «ШАГ» планує також відкрити нові таланти і показати, що кращі стартапи народжуються тут. Наприкінці лютого в рамках фіналу регіонального конкурсу комп’ютерних талантів «Золотий байт» було представлено близько 100 робіт у різних сферах комп’ютерних технологій. У відбірному турі взяли участь близько 6000 осіб. Учасники «Золотого Байта» — молоді люди, студенти, випускники будь-якого навчального закладу, термін випуску яких не перевищує одного року. Серед категорій — програмування, дизайн, фотографія тощо. Кращі проекти буде визначено сьогодні. А поки що «День», який побував на презентації робіт у Донецьку, пропонує читачам три, на наш погляд, найцікавіших проекти.
«Touch Studio» Антона Лобанова і Сергія Семахіна, студентів ДА «ШАГ» спрямований на допомогу у створенні програм. На думку хлопців, сьогодні програмування займає чималий часовий простір. Тому вони пропонують програму, яка допомагатиме створювати програмний код. Таким чином, програміст витрачатиме часу на розробку, створення проекту вдвічі-втричі менше. Головний акцент — дотики, тобто можливість створювати програми не за допомогою мишки і клавіатури, а за допомогою дотику. В майбутньому — за допомогою голосу. Це будуть повноцінні функціональні додатки для Windows Store, буде створено дизайн інтерфейсів.
Проект «Paint Keyboard» студенток Краснолиманської НВК-гімназії з поглибленим вивченням інформатики Катерини Шепілової, Катерини Ксивої і Марини Рибалко. Дівчата вирішили створити клавіатуру, яка розпізнаватиме не лише символи, але й цілі слова та речення. Клавіатура повинна допомагати людям, у яких є проблеми із зором. «Конкурс цього року називається «Нові технології — нові можливості». Ми вирішили дати ці нові можливості. Код писали два місяці. Роботу над проектом продовжуємо й далі. Робимо ставку на планшетні ПК і систему Android, оскільки вважаємо, що на сьогодні вони найбільш поширені. Таким чином, ми робимо наш додаток доступним», — говорять дівчата. На їхню думку, такий додаток не повинен бути платним, тому хочуть виставити його у відкритому доступі в Google Play.
Проект Сергія Бикова — навчальний додаток для дошкільнят під Windows Fone. Сергій — також студент ДА «ШАГ». У розробку свого проекту хлопець впровадив досвід вихователя з 25-річним стажем, найновіші розвивальні програми для дошкільнят. «Наприклад, мама з дитиною довго стоять у черзі. І щоб не втомлювати дитину нудним і даремним витрачанням часу, мама може разом із дитиною пограти в розвивальну гру», — розповідає Сергій. Над проектом працює сам. Упевнений, що за такими додатками — майбутнє. «Існує багато ігор у телефонах і планшетниках, у які грають діти, але глибокого навчального курсу поки що немає. Вихователь, із яким я спілкувався, дещо побоюється таких технологій, але курс і програму він схвалив», — ділиться Сергій.