Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Пам’ятні записки. Розмови з учителем»

У Київській організації Національної спілки композиторів України представили книжку Анатолія Коломійця про Левка Ревуцького
27 листопада, 2015 - 12:55
ЛЕВКО РЕВУЦЬКИЙ З УЧНЯМИ ВІТАЛІЄМ КИРЕЙКОМ (СТОЇТЬ) ТА АНАТОЛІЄМ КОЛОМІЙЦЕМ / ФОТО З КНИЖКИ «ПАМ’ЯТНІ ЗАПИСКИ. РОЗМОВИ З УЧИТЕЛЕМ»

Це публікація висловів і спостережень учителя — визнаного світом українського композитора-класика й видатного метра на ниві музичної педагогіки Левка Ревуцького, занотованих упродовж двох десятиліть у загальному зошиті його учнем, згодом і асистентом, композитором Анатолієм Коломійцем.

Видання «Пам’ятні записки. Розмови з учителем» — вагомий внесок у вивчення масштабної та багатогранної постаті Левка Миколайовича Ревуцького редактора-упорядника книжки, а також автора вступної статті, невтомної дослідниці творчості й багаторічної хранительки архіву Ревуцького Валентини Кузик. Вона не тільки розшифрувала рукописні нотатки Анатолія Коломійця, а й уклала записки за хронологією, подала до них докладні коментарі та іменний покажчик із близько 210 (!) персоналій. Книжка містить також цікаві добірки фотографій із сімейних архівів Ревуцьких і Коломійців.

У книжці безцінні думки, поради, афоризми, враження Левка Миколайовича, а його постать висвічується досі незнаними барвами. Вражає ерудиція, глибина знань, життєва мудрість, доброзичливість і щирість майстра. Ніби прочиняються двері у творчу — композиторську, педагогічну, наукову, редакторську — лабораторію. А поряд вимальовується не менш виразна і яскрава особистість Анатолія Панасовича Коломійця, який збирав, своєрідно відфільтровував і скрупульозно записував словесні перли вчителя.

На презентації  у центрі уваги були Л. Ревуцький, А. Коломієць, а також молодший брат Анатолія Панасовича, відомий театрознавець Всеволод Коломієць, який зберіг дорогоцінний зошит і дуже багато зробив, аби видання побачило світ (на жаль він не побачив книжку, пішовши з життя). Але справу підхопив його син Віталій Всеволодович, «доброчинна підтримка якого, — підкреслено на початку книжки, — уможливила видання». Віталій Всеволодович і його мама, дружина Всеволода Коломійця Лариса Обовська були присутні у залі й приймали вітання.

Ольга ГОЛИНСЬКА, музикознавець
Газета: