Туристичне. На фестивалі морозива серед тонн ванілі знайти гучного мужичка, який продає гарячі каштани, а на візочку в нього прикріплена голографічна ікона, на якій Ісус, о диво, переливається в Марію й назад, а сам мужичок і так схожий на гарячий каштан, тож нічого в нього купувати вже не треба, достатньо знати, що вони є: святий Ісус, свята Марія, Каштан святий.
* * *
Вуличний ринок. Цілком дорослий дядько з лотком жіночих сумок їсть ні в чому неповинний пиріжок і співає, точніше, горлає хрипко й агресивно, як пубертатний панк-рокер. Чомусь здається, що виторг у нього непоганий.
* * *
Анекдот для кіноманів. З чоловічого туалету на площі Незалежності назустріч мені вийшов чоловік, страшенно схожий на розтовстілого Годара, на якого так і не напав Мішель Пуакар просто в кабінці з метою грабунку у фільмі «На останньому подиху».
* * *
Палермські контролери — суворі пани в синіх костюмах. Я вбіг у автобус, сподіваючись купити квиток у водія, і натрапив на бригаду, що великодушно відправила мене до водія, який відправив мене до дідька, тож довелося виходити на наступній, де двоє незнайомців подарували мені одразу два квитки з відчуття солідарності.
І я поїхав на пляж. Коли прийшла бригада, квитка я мав, а вони загребли араба з торбами. Тим не менш, на пляж ми потрапили водночас.
— З вами все гаразд? — спитав я.
— Звісно! Вони мені нічого не зробили. Я подзвонив куди треба — додав він з виглядом бувалого мафіозі.
* * *
Палермські пацанчики. Ловлять гав на вулицях. Блейзери, джинси, кросівки. Вистрижене з боків, прилизане волосся, намащене гелем. Здається, саме гель є головною стильовою, ба більше, екзистенційною ознакою цих юнаків.
* * *
Уранці в Палермо ніхто не кричить надто голосно. Зате можна зустріти босоногого балакучого сікха, який спробує втелющити тобі лотерейний квиток.
* * *
Двоє поліцейських розмовляють у супермаркеті, і це цілий театр. Здається, тут не могли не придумати комедію дель арте. Чи то комедія дель арте придумала італійців?
Дмитро ДЕСЯТЕРИК, «День», Палермо — Київ