Пандемія коронавірусу стала справжнім викликом для людства в цілому і для держав зокрема. А з огляду на розбалансованість та неспроможність центральної влади в Україні, основний тягар протидії пандемії лягає на місцеве самоврядування. Як місцева влада долає другу хвилю пандемії – розглянемо на прикладі Кропивницького.
Попри те, що міського голову Андрія Райковича було обрано від Блоку Петра Порошенка, місцева влада не була помічена у принципових протистояннях із урядом та президентом Зеленським у питаннях запровадження карантинних заходів. Попри протести рестораторів та інших підприємців, влада повністю виконувала урядові постанови щодо протидії пандемії.
Можливо, серйозному ставленню міської влади до проблеми сприяло і те, що найвище керівництво міськради, зокрема, спершу секретар міськради Андрій Табалов, а одразу після виборів і переобраний на другий термін міський голова Андрій Райкович, теж перехворіли коронавірусом.
Міська рада зробила і власний внесок у боротьбу з covid-19, ухваливши шість рішень про зміни до бюджету у квітні, травні, серпні, вересні, жовтні та листопаді. Міськвиконком теж ухвалив два рішення щодо перерозподілу бюджетних видатків по управлінню охорони здоров’я та по управлінню розвитку транспорту, а також тричі виділяв кошти з резервного фонду.
Депутати суттєво збільшили фінансування на охорону здоров’я та освіту, забравши кошти передусім із капітального будівництва, соціальних програм, витрат на державне управління, а також і з витрат на проведення виборів.
Перед виборами статті з капітального будівництва частково все ж дофінансували, що дозволило відкрити арку під залізничним мостом, яка вирішувала транспортну проблему міста, та нове приміщення центру надання адміністративних послуг, а це у свою чергу сприяло безперешкодному переобранню чинного міського голови Андрія Райковича та високому результату його партії «Пропозиція», від якої Райкович висувався цього разу.
Проте, скільки б коштів не було виділено на медичні заклади міста, найбільш промовистим свідченням якості їх послуг свідчить той факт, що Андрій Райкович перевівся лікуватись з першої міської інфекційної лікарні до обласної.