У колишньому СРСР було 15 республік. Крім цих «сестер і братів», були ще країни, які обрали соціалістичну модель і під протекторатом СРСР будували щасливе майбутнє.
Сьогодні в одній із таких країн за колишнім соцтабором, Соціалістичній республіці В’єтнам, національне свято — День незалежності.
Повчально для України, що дві найпотужніші держави світу тільки у другій половині ХХ століття зазіхали на цілісність і суверенітет В’єтнаму.
При цьому у збройних конфліктах із Китаєм 1979 та 1984 років, що відбулися під час В’єтнамської війни 1965-1975 років за активної присутності армії США, В’єтнам вийшов переможцем.
Найголовніше, що широка та активна інформаційна компанія В’єтнамської громади за кордоном мала великий вплив і зупинила війну, а США вимушені були вивести свої війська з території В’єтнаму.
Тому кожний захід громад, активістів, посольств й усіх небайдужих — це величезна просвітницька робота, яка рано чи пізно зупинить війну РФ проти України.
Після розпаду СРСР, В’єтнам кардинально трансформував економічну модель розвитку країни й надав можливість широким верствам населення здійснювати підприємницьку діяльність як єдиний варіант виживання. При цьому в цій країні майже відсутні будь-які соціальні пільги, дотації, і навіть немає пенсійного забезпечення як такого.
Результатом такої моделі, коли люди самі відповідають за своє життя, самостійно будують матеріальну базу свого майбутнього, а держава лише надає можливість людям працювати й заробляти, стало стрімке економічне зростання цієї держави, і як наслідок — відсутність у державі патерналістичного класу населення, який за фактом проїдає залишки «совка» й формує політичний запит в Україні останні 20 років.
Сьогодні В’єтнам — це держава з населенням, яке досягає 100 млн громадян, і ВНП — майже 280 млрд дол США, із щорічним зростанням у 5-7%. Головне, що сьогодні маховик підприємництва вже настільки розкрутився, що у В’єтнамі зародився широкий клас місцевої буржуазії, яка стала гарантом стабільності й подальшого економічного зростання держави.
В підсумку, незалежно від того, які б сусідні держави не були великі та потужні, і в який спосіб не намагалися б нав’язати свою волю, перемога за тим, хто бореться й вірить у свою перемогу і власні сили, а активний підприємницький клас є стрижнем інтересів державної політики.