Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Це був колектив багатовимірних талантів»

8 серпня, 2013 - 16:00

Серед відкритих вкладок браузера — моя електронна пошта та сайт газети «День». Поруч мобільний телефон, який шохвилини розривався від дзвінків, і черговий голос у слухавку повідомляв, що йому на пошту прийшло сповіщення про проходження в Літню школу-2013. Моя пошта мовчала. Коли ці щасливі голоси дали мені зрозуміти, що такі листи вже прийшли всім, хто пройшов добір, я налаштувала себе на хвилю, що треба змиритися й шукати достойну альтернативу. Проте коли, привітавши всіх знайомих із проходженням у школу, я вкотре з надією зайшла на сайт «Дня» й у списку учасників Літньої школи несподівано знайшла себе, всі альтернативи одразу відпали.

Коли Лев Толстой сказав, що «слово — також діло», йому — на далеку майбутню перспективу — вдалося дати характеристику діяльності газети «День». У цей інтелектуальний епіцентр на місяць прийняли 22 сміливі характери — на відшліфування, загартування і виховання. Нас помістили в середовище з надзвичайно високою концентрацію думки, свіжої діяльної думки. Нас оточили нею так щільно, щоб не залишити шансу на втечу від правди, не дозволити жодним патогенним впливам знівелювати дію позитивних ферментів.

Наш маленький анклав Літньої школи одразу прийняли в редакційний колектив. Ми стали частиною однієї ідеї й однієї справи. Практичний досвід формулювання неповерхових запитань, розшифрування численних записів, пошуку тем та способів їхнього розкриття важко переоцінити.

Протягом усього місяця нові неймовірні люди ставали для мене джерелом нового глибокого розуміння. 26 зустрічей з творцями новітньої історії та її аналітиками, до яких нам варто доростати інтелектуально. До того ж, 22 унікальні особистості — учасники Літньої школи: з одного боку, мої друзі та колеги, з другого — також вчителі. Це був колектив багатовимірних талантів, у якому майже кожен, закінчивши писати чудовий текст, міг сісти за фортепіано або взяти в руки гітару, зачитати кілька власних римованих рядків або заспівати.

Енштейн писав: «Проблему не можна вирішити на тому рівні, на якому вона була створена». Сучасний світ тяжіє до спрощення й примітивізації життєвого простору. Людина штучно помістила себе в одновимірну площину матеріального, й марно намагається знайти вирішення своїх проблем у цих тісних рамках. Газета «День» розуміє та визнає, що в Україні існують проблеми певного характеру, вирішення яких можливе лише в якісно та ідейно вищих площинах. Бо, кажуть, немає дна, є тільки перешкоди глибині. У газеті «День» нам показали потенційні глибини та реальні перешкоди й дали потужний імпульс — для відкриття перших і подолання останніх.

Новини партнерів