— Майдан... Герої Небесної Сотні... Холодний подих російського окупанта в обличчя України в центрі Європи, гинуть люди за свої переконання, за свободу. Але ці трагічні події стали каталізатором, щоб люди змогли брати на себе відповідальність. Київський Майдан, жорстокі сутички допомогли їм думати більш стратегічно про своє майбутнє. Його події, ідеї плавно почали перетікати у різноманітні ініціативи. Весна акумулювала не тільки природні сили до пробудження, але й громадську, політичну ініціативу, згуртованість.
Сьогодні змінюється соціальне середовище, з’являються нові часи, змінюються кордони, вирують політичні пристрасті. І театрам треба встигнути за плинністю життя, його трагедіями , драмами, сміхом та слізьми...
Здається, що утворюється вакуум у театральному середовищі. Ми опиняємося на узбіччі цих подій. І постає питання — що робити? А відповідь повинна бути однозначною. Мистецтво, культура, театр не повинні стояти осторонь і безтурботно споглядати на події.
Нині, як ніколи, митці повинні усвідомити свою роль та відповідальність за майбутнє нашої рідної країни й не зрадити ідеям Майдану, світлій пам’яті Героїв.
Сьогодні ми рухаємося в культурний простір Євросоюзу. Зокрема, гастролюючи неодноразово у містах наших сусідів — поляків, ми зустрічалися з акторами, режисерами, керівниками театрів і бачили багато позитивного в організації роботи їхніх театральних колективів. Можна спробувати запозичити і їхній досвід.
Але сьогодення для колективу Театру ім. Ю. Дрогобича — це насамперед цілеспрямована творча діяльність у ритмі , відпрацьованому роками. Ми не можемо зупинятись, бідкатись фінансовою скрутою. Рух уперед дає перспективу на реалізацію творчих планів, виконання фінансових показників.
Висловлюючи свою активну громадську позицію, наш мистецький колектив підтримав заклик про допомогу Збройним силам України та перерахував одноденний заробіток на підтримку військовим.
Назагал скажу, що на часі театральна реформа. Гадаю, по-перше треба, щоб була вироблена стратегія змін для великих і малих театрів, яка несе в собі національне начало. Більш активно впроваджувати театральні проекти, ініційовані Міністерством культури з їх фінансовою підтримкою.
Час вимагає нових ідей, лідерів та героїв!
Микола ГНАТЕНКО, директор — художній керівник Львівського академічного обласного музично-драматичного театру ім. Юрія Дрогобича