Протестували курбасівці під стінами міської ради. Одягнені в лахміття актори прив’язали себе до однієї з колон будівлі червоними шнурками, що стали символом фінансової залежності. Принесли численні нагороди, які спочатку виклали на бруківці перед ратушею, а потім викинули у смітник. Спричинило акцію протесту недостатнє фінансування. «Чотири року тому театр отримав статус академічного, — розповів «Дню» директор театру Олексій КРАВЧУК. — Ми сподівалися, що цей статус означатиме й покращення фінансового становища театру. На жаль...» «Ми не можемо забезпечувати свої сім’ї. Нам навіть не вистачає на оплату оренди квартир», — ремствують актори. Курбасівці наголошують, що проблема з фінансовим забезпеченням виникла не вчора і не нині: «Ми піднімали це питання впродовж кількох років. Марно. Обіцянки залишилися обіцянками».
За словами керівника театру Олексія Кравчука, ситуація, у якій опинилися курбасівці, — типова для України, де культуру фінансують за залишковим принципом: «Вимагаємо скасувати щодо театрів статусу дотаційних. Порівняймо, скільки грошей витрачає держава на утримання міліції, тюрем, суддівського апарату й утримання закладів культури. І визначимося в термінах, яка у нас держава — міліцейська чи культурна?»
У свою чергу заступник мера Львова з гуманітарних питань Василь Косів, що вийшов разом із начальником управління культури до протестувальників, наголосив, що видатки на фінансування культури місто передбачає згідно з розрахунками з Києва, а держава безпрецедентно недофінансовує гуманітарну галузь. «Зараз ситуація така, що столиця з міст забирає понад 80% бюджету, а потім міста їдуть до Києва за подачками. І там (за невідомими схемами) комусь дають, а комусь — ні. Це неприпустимо», — зазначив В. Косів і додав, що готовий разом з акторами «стояти на акції протесту»...
Начальник управління культури і туризму департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради Андрій ВОРОНОВСЬКИЙ пояснює, що в мерії неодноразово працювали над тим, щоб збільшити фінансування театрів. «Але ми маємо набагато глобальнішу проблему — невиконання бюджету (на рівні 80 млн. грн.), адже люди просто не сплачують податків. Відповідно не маємо з чого виплачувати зарплату, — каже він, — і найбільше страждає гуманітарна сфера».
Попри незадоволення грошовим забезпеченням, курбасівці розпочали-таки сезон найцікавішою прем’єрою минулого — «Лісовою піснею» Лесі Українки, яка, до речі, відбулася з переаншлагом. Далі в афіші — неісторична хроніка «Богдан» за п’єсою Кліма. Розпочали актори роботу й над новою виставою — «Заратустра», яку ставитиме художній керівник театру Володимир Кучинський. Музику до постановки добиратиме Мар’яна Садовська, яка вже має досвід співраці з курбасівцями (зокрема, займалася музичним оформленням «Лісової пісні»).