Черкаси розмальовують стрит-артери
У Черкасах молоді художники-початківці розмальовують непоказні споруди. Нині вони фарбами творять прототип Пізанської вежі з технічної споруди за Черкаським міськвиконкомом. За словами художників, які називають себе стрит-артерами, це перший у місті арт-об’єкт, що незабаром радуватиме око черкасцям. Ідея розмалювати споруду за міськвиконкомом виникла в керуючого справами Черкаського міськвиконкому Миколи Кудрявцева. Про це він оголосив у соціальній мережі «Facebook». Відразу ж відгукнулися молоді черкаські художники, які після затвердження з мерією ескізу взялися малювати. Фарбою стрит-артерів забезпечила міська влада. «Я побачив споруди біля міськвиконкому, які мають якесь технічне навантаження, але не прикрашають місто. Стрит-арт дуже популярний у країнах Європи (талановиті молоді люди розмальовують місто цікавими зображеннями). Я думаю, що це може стати окрасою й нашого міста, — розповідає Микола Кудрявцев. — Люди відгукнулися, погодилися розмальовувати. Хотів би, щоб ця ідея знайшла дальше розповсюдження. Є така думка, можливо, провести в Черкасах у майбутньому фестиваль стрит-арту». Нині молоді черкаські художники Дарина Малкова й Олександр Булла працюють над утіленням запланованого образу. Хочуть зобразити щось схоже на Пізанську вежу. Планують завершити всі роботи приблизно за тиждень. Цікаво, що це не перший випадок стрит-арту в Черкасах. Торік група з 10 студентів розмалювала бетонну стіну напроти Долини троянд. Там вони зобразили сюжетну картину у вигляді метро, повідомляє Анатолій БАБАК.
Стародавній курган на Запоріжжі досліджують коштом зарубіжних енергетиків
На місці будівництва потужної вітроелектростанції в Мелітопольському районі Запорізької області розпочали археологічні розкопки. Переговори запорізької влади з європейськими енергетиками розпочалися ще 2007 року. На сьогодні вже вирішено всі питання землевідведення й надання дозволів, а компанією-оператором «Юрокейп Юкрейн I» (Eurocape Ukraine I) разом із майбутнім будівництвом створюється мережа метеорологічних веж. Щоб «проштовхнути» всі ці питання, європейській компанії довелося спочатку витратити чималі гроші фактично на благодійність. Ось тільки Мелітопольський район отримає допомогу у 800 тисяч гривень. Зокрема, протягом найближчого місяця для Мелітопольської центральної районної лікарні буде придбано два автомобілі швидкої допомоги. У вересні ж поточного року штат компанії в регіоні зросте до 24 осіб. Далі ж, коли електростанцію нарешті збудують (термін закінчення проектних робіт — березень 2012 року), буде створено 90 нових робочих місць. Окрім того, українська «дочка» «Юрокейп Юкрейн I» відомої в Європі енергокомпанії Eurocape Group планує реконструювати 172 кілометри місцевих доріг, а також електричну підстанцію в Мелітополі. У планах також прокладання 320 кілометрів ліній електропередач. Але щось виконується вже й сьогодні. Так, коштом компанії проводяться археологічні розкопки на території села Гірсівка Приазовського району. Однак у зоні будівництва перебуває відомий серед фахівців курган «Орта-Тепе», який датується ІV тис. до н.е. — І тис. н.е. Тепер тут повним ходом ведуться археологічні розкопки під керівництвом доцента Запорізького національного університету Михайла Єльникова. Фінансує їх, як того вимагає законодавство, «Юрокейп Юкрейн I», повідомляє Леонід СОСНИЦЬКИЙ, Запоріжжя.
В Україні відкрили перший Монтессорі-центр для «особливих» діток
У селі Березневому Коростенського району Житомирщини, розміщеному в зоні, що постраждала від аварії на ЧАЕС, у Пугачівському дитячому будинку-інтернаті для дітей з розумовою неповносправністю відкрили перший в Україні Монтессорі-центр, повідомляє УНІАН. За словами директора Пугачівського дитячого будинку-інтернату для дітей з розумовою неповносправністю Івана Гулідова, у новоствореному й сучасно оснащеному центрі всі сто дівчаток інтернату для дітей із розумовими вадами зможуть отримати соціально-педагогічну реабілітацію. «В українських інтернатах III та IV профілю, де проживають діти з важкими фізичними й психічними вадами, чимало діток деградують через неповноцінні умови життя, що передбачають лише харчування й догляд. Натомість за методом Монтессорі ми всіляко розвиваємо їх», — зазначив він. Коростенський міський голова Володимир Москаленко повідомив, що вартість проекту становить понад 700 тисяч гривень. Він передбачає капітальну реконструкцію будівлі центру, його оснащення, дворічну сертифіковану програму з Монессорі-педагогіки для педагогів інтернату й щомісячну зарплату для чотирьох фахівців упродовж наступних двох років. 90% вартості проекту — кошти благодійних організацій, серед яких онд допомоги і розвитку дітям Чорнобиля. Решту 10% коштів виділила держава. Ключова особливість методики Монтессорі — створення спеціального розвивального середовища, де дитина зможе й захоче проявити свої індивідуальні здібності. Заняття за методикою Монтессорі не схожі на традиційний урок, бо дозволяють дитині самій побачити й виправити свої помилки, вони допомагають розвинути увагу, творче й логічне мислення, пам’ять, мову, уяву, моторику.