Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Акліматизація після спекотного літа

Різка зміна погоди — стрес для організму
9 вересня, 2010 - 00:00
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Лікарі попереджають: на тлі різкої зміни температури й вологості опірність організму падає. Організм, не готовий до переохолоджень, не справляється з терморегуляцією, і — ось уже відкрито дорогу вірусам і бактеріям (досить один раз промочити ноги, щоб легкий нежить змусив нас дихати ротом, буквально ковтаючи холодне повітря). Як запобігти захворюванню або ослабити його прояви?

Заходи, які допоможуть вам не захворіти та залишатися здоровим, — це турбота про комфортний температурний режим, захист од стресів і перевтоми та лікарська підтримка імунітету.

Комфортний температурний режим має на увазі відсутність різких стрибків температури повітря. Переміщатися зі спеки в холод і назад можуть собі дозволити лише дуже загартовані люди.

Тому потурбуйтеся про те, щоб на вас був багатошаровий одяг, це дозволяє регулювати тепло. Під час дощу не варто сподіватися винятково на парасольку, адже вона не рятує від калюж — довіртеся взуттю, що не промокає.

У міжсезоння, коли вітер особливо холодний і вологість повітря підвищена, зверніть свою увагу на досягнення цивілізації — термошкарпетки, радить medpluse.ru. Вони допоможуть ногам залишатися сухими, вбираючи піт і зберігаючи тепло, навіть якщо ви взуті у гумові чоботи.

Удома також необхідно піклуватися про те, щоб вам було тепло й комфортно, адже опалювальний сезон почнеться в кращому разі в жовтні, а клімат у квартирах відрізняється від вуличного хіба що відсутністю дощу. Тут для підтримки комфортної температури тіла підійдуть такі традиційні засоби, як вовняні шкарпетки й тепла піжама.

Обігрівач, хоча й підвищує середню температуру в кімнаті, але сильно сушить повітря, а ще й пересушує слизову носоглотки та робить вас більш уразливими перед вірусною інфекцією. Використовуйте обігрівач лише в комплекті зі зволожувачем повітря.

Ваше робоче навантаження — це серйозний чинник, здатний порушити рівновагу між здоров’ям і застудою. Стреси, наднормова робота, дефіцит сну й нерегулярне харчування ефективно підривають вашу стійкість до захворювань (популярний вислів проте, що всі хвороби від нервів — недалекий від істини).

Тому ідеальний вечір робочого дня — це сидіти в кріслі з чашкою чаю й дивитися на дощ за вікном. Потурбуйтеся про те, щоб у міжсезонні економно витрачати свої сили й не піддавати себе додатковим навантаженням.

У осінньо-зимовий період ваш імунітет особливо потребує захисту, адже саме в цей час відбувається сплеск вірусних захворювань і застуди. Погода за вікном лише сприяє зростанню кількості хворих, і ваше серйозне завдання — не увійти до їх числа.

Сучасний фармацевтичний ринок надає великий вибір засобів для лікування й профілактики застуди. Одразу звернемо увагу на різницю між профілактикою застуди та її лікуванням. Від цього залежить вибір препарату, його дозування, тривалість прийому (порайтеся з лікарем, що вам підійде).

Не дайте собі захворіти. Хай осіння пора чарує вас, а не змушує витрачати час і сили на застуду!

Газета: 
Рубрика: