Пейзажній алеї в Києві знову загрожує забудова
У Києві знову опинився під загрозою забудови дитячий сквер на Пейзажній алеї, повідомляють «Українські новини». Відомо, що Шевченківський районний суд столиці виніс постанову, якою відновив судову справу щодо цієї ділянки. Як зазначили в ініціативі «Збережи старий Київ», у червні 2009 року Верховний Суд України став на сторону громадян і підтримав рішення про незаконність будівництва на цій території. Тоді Київська міська рада мала проголосувати за розрив договору оренди з Міністерством закордонних справ, яке відало будівництвом. Але секретар Київради Олесь Довгий зняв питання з голосування, посилаючись на лист від тоді чинного заступника Міністра закордонних справ, у якому повідомлялося, що МЗС досі розглядає можливість зведення будинку на цій території. За цим листом пішла постанову суду, яка «за нововиявленими обставинами» відновлює судовий розгляд. Адвокат місцевих жителів Марина Соловйова стверджує, що справжніх юридичних підстав для поновлення судового розгляду немає. Тим часом повідомляється, що перше засідання суду відбудеться 7 вересня. Активісти готують акцію протесту проти таких дій МЗС. Як повідомлялося раніше, в Києві архітектурно-містобудівна рада дала згоду на здійснення проекту будівництва ресторану в комплексі з магазином із продажу товарів мистецтва та виставковим залом на Андріївському узвозі.
В Україні з’явиться річкове таксі
Перше в Україні річкове таксі почне курсувати Дніпром уже з наступного тижня. Презентація нового виду транспорту відбудеться через декілька днів, повідомляє «Український бізнес-ресурс». Стоянку водного таксі обладнали на станції річкового трамваю Оболонь і на Березняках. Першими на рейси вийдуть два човни: один розрахований на дев’ять пасажирів і курсуватиме з Березняків, а другий на шість пасажирів — курсуватиме з Оболоні. «Цього сезону таксі курсуватимуть до кінця вересня. За цей час ми остаточно визначимося і з оптимальними тарифами, і з тим, чи треба щось міняти», — сказав заступник комерційного директора з розвитку водного транспорту Києва Олександр Сарафонов. Цього сезону човни будуть із символічними шашками, а наступного планують пофарбувати човни в жовтий колір. Викликати таксі можна буде телефоном, номер якого організатори назвуть пізніше. Тариф на річкове таксі доки остаточно не затверджено — це буде або 10 гривень за хвилину або 300-350 гривень за годину. «Ідея річкового таксі з’явилася ще взимку. Для цього проекту потрібні кошти, ми не просили їх у держави, а знайшли людину, яку зацікавив проект. Я вивчав річкові таксі різних міст, їздив до Москви. А наші перші човни купували в Америці. Ми хочемо, щоб усе було за вищим розрядом!», — сказав Сарафонов. Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомляли, що запуск річкового таксі відбудеться в липні.
На Вінниччині відкрили родинну книгозбірню
До книгозбірні всією родиною відтепер мають змогу ходити мешканці міста Жмеринки, де на базі дитячої бібліотеки відкрито першу на Вінниччині книгозбірню сімейного спілкування. Вона покликана згуртувати обдаровану молодь поселення, стати справжнім центром творчості та дружнього спілкування. У рамках починання в бібліотеці здійснено капітальний ремонт, одну з кімнат обладнано комп’ютерною технікою. Окрім того, всі комп’ютери книгозбірні віднині підключено до мережі інтернет, а в приміщенні закладу встановлено точку бездротового доступу Wi-Fi. Отож, кожен бажаючий має змогу прийти до бібліотеки зі своїх ноутбуком та безкоштовно скористатись інтернетом для пошуку необхідної інформації. У книгозбірні також облаштовано інформаційний куточок, з якого відвідувачі можуть довідатись про час проведення тренінгів та про заходи, що відбуватимуться в місті. На черзі створення клубного кінозалу на 25—30 міcць, де юнаки та дівчата матимуть змогу переглянути улюблені фільми та обговорити побачене в колі друзів. Означений проект реалізовано завдяки спільним зусиллям управління культури та туризму Жмеринської міської ради, волонтера Корпусу миру Ліндсі Айнхаус, громадських організацій «Ініціатива» та «Унікальна країна», повідомляє Федір БЕЖНАР, Вінницька обл.
Біля Кам’янець-Подільської фортеці (Хмельниччина) знайшли дорогу XIV століття
Її залишки розташовані майже на триметровій глибині. Такий головний здобуток цьогорічних археологічних розкопок експедиції Інституту археології НАН України, повідомляє УКРІНФОРМ. «Дорога вела з напільного боку мису повз східну стіну твердині до Лянськорунської башти, — розповіла начальник експедиції, старший науковий співробітник інституту, кандидат історичних наук Лариса Виногродська. — Щоб потрапити у фортецю, слід було пройти чи проїхати через ворота готичного типу, які на сьогодні замуровані.» Знахідка додає чимало цінної інформації для дослідників кам’янець-подільського замку і, безперечно, стане одним із найбільш відвідуваних його куточків. Адже протягом свого існування фортеця неодноразово перебудовувалася та удосконалювалася господарями відповідно до вимог часу та мети використання будівлі. Окрім цього, науковці виявили і артефакти давньоруського часу, чорноліської та трипільської культури. В основному — фрагменти тогочасного посуду. Розкопки буде продовжено наступного літа.
На дні Чорного моря знайшли підводну річку
На дні Чорного моря виявлено єдину у Світовому океані підводну річку. Як передає ІТАР-ТАРС, про це повідомила група учених з університету англійського міста Лідс, яка провела дослідження цього природного об’єкту безпосередньо на місці його розташування. Вони з’ясували, що довжина річки становить 37 морських миль, ширина — більш як півмилі, а швидкість течії води — 4 милі в годину, це приблизно 7,5 км за годину. За зовсім невеликої довжини ця річка відрізняється величезним об’ємом води, яка переміщається, — 22 тис. кубічних метрів на секунду. Якби ця річка була б розташована на суші, то, за цим показником, була б шостою у світі. Водний потік утворений проникненням через протоку Босфор солонішої води Мармурового моря в менш солоне середовище Чорного моря. З цієї причини вода в річці відрізняється надзвичайно високою концентрацією соли.