Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Як підробити студенту влітку?

6 липня, 2010 - 00:00
ФОТО МИХАЙЛА МАРКІВА

Спека... Проте, хоч як це дивно, більшість студентів уважно слідкують за оголошеннями про роботу, а не за новинками туристичних агенцій. З одного боку, це логічно, адже для нормального повноцінного відпочинку зараз потрібні чималі гроші. Питання лише в тому, хто візьме на роботу студентів і яка це буде робота? Звісно, другокурснику чи третьокурснику не варто себе переоцінювати і надсилати резюме у престижні фірми. Втім, роздавати рекламки на вулиці молоді не дуже подобається. Щоправда, саме в такий спосіб студенти найчастіше заробляють гроші. Це досить непоганий варіант — інтелект тут практично не потрібний, фізично тут також не перевтомишся. Багато студентів приваблює робота в магазинах і супермаркетах. А це вже цікавіше — можна розставляти продукцію на полиці, заодно й покупцям щось порадити. Якщо вдасться знайти роботу у книгарні, то це дозволить тобі не лише бути в курсі усіх літературних новинок, а й інколи крадькома заглядати на сторінки книг (наприклад, під час обідньої перерви). До речі, багатьом студентам вдається влаштуватися продавцем чи консультантом, але це вимагає більш серйозного ставлення до роботи і деяких знань у цих галузях.

Представники сильної половини людства зовсім не проти носити важкі пакунки на складах магазинів. Деякі сміливці влаштовуються на будівництво, їдуть у чужі міста і навіть країни. А от серед дівчат останнім часом надзвичайної популярності набуло розповсюдження різноманітної косметики. Відомі бренди із задоволенням доручають студенткам і навіть старшокласницям рекомендувати свою продукцію покупцям, розповсюджувати каталоги, приймати замовлення за невеликі гонорари та бонусні бали, які за бажанням можна обміняти на косметику.

А ще можна знайти підробіток, доглядаючи малечу. Так, багато дівчаток підробляють нянями і разом з тим набираються досвіду, який, звісно, знадобиться у майбутньому.

В останні роки неабиякої популярності набули різні закордонні програми. Дуже популярною в Україні є американська «Work&Travel» — ти можеш одночасно заробляти гроші, подорожувати, вивчати іноземну мову. Це така собі альтернатива усім бажанням молоді. Деякі ставлять на перший план лише один із пунктів програми. Дуже часто це саме вивчення іноземної мови, що свідчить і про духовні та інтелектуальні бажання студентів.

Географія тимчасового, особливо літнього, працевлаштування молоді досить широка. Декому навіть удається поєднувати роботу і відпочинок. До речі, працювати влітку корисніше, ніж бити байдики. По-перше, можна набратися досвіду для майбутньої серйозної роботи, а по-друге — вдосконалитись, стати більш відповідальним, потренувати свою силу волі та, звісно, заробити гроші, яких завжди так не вистачає студентам.

Юлія ЯРУЧИК, Літня школа журналістики «Дня»
Газета: 
Рубрика: