У Запоріжжі стартувала акція «Відродимо Запорізьку Січ!»
Днями офіційно почалися дії з благоустрою комплексу «Запорізька Січ». Окрім збору коштів, влада Запоріжжя провела піар-акцію, в рамках якої на острові Хортиця було зварено 600 літрів борщу. Ця подія була зафіксована у Книзі рекордів України. Варили традиційну українську страву в спеціально приготованому казані. Крім кулінарного дійства, на острові пройшов суботник із прибирання території заповідника. Завершення робіт із відродження «Запорізької Січі» заплановане на день міста Запоріжжя — 14 жовтня. За оцінками експертів, для відновлення комплексу необхідна сума в 1,5 млн. гривень, які будуть витрачені на благоустрій території та прокладку електричних і каналізаційних шляхів. Будівництво заповідника розпочато 2004 року, за п’ять років загалом було завершено 80% робіт, повідомляє Олександр КАРПЮК, Літня школа журналістики «Дня».
Родина на Тернопільщині прийняла осиротілих дітей із Рівненщини
Дитячий будинок сімейного типу в селі Молотків Лановецького району Тернопільської області, за підтримки держави і спонсорів створили подружжя Олексія та Людмили Нестерюків. Донедавна вони виховували четверо власних дітей, а тепер опікуватимуться ще п’ятьма, які залишилися без батьківського піклування, нині вже колишніми вихованцями Тучинської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату інтенсивної педагогічної корекції Рівненської області. Мати великої родини Людмила Нестерюк розповідає: «Мені казали, мовляв, навіщо ця вся морока?.. Але у Святому Письмі написано: «Піклуватися про сиріт і вдів!». Вважаю, що кожна людина має виконати цей заповіт, який нам дав Господь». Для потреб сім’ї капітально відремонтували на базі дитсадочка приміщення загальною площею 236,88 кв.м та житловою 109,4 кв.м, облаштували його новими меблями, побутовою технікою. Цей дитячий будинок сімейного типу вже другий у 2009-му році та восьмий, який за останні три роки створили на Тернопільщині. За інформацією Тернопільського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді, на черзі у цьому році відкриття такого будинку в Шумському районі, повідомляє Лариса ОСАДЧУК, Тернопіль.
Шотландія — амбіційний лідер у скороченні викидів парникових газів
Шотландія посіла перше місце у рейтингу країн із найбільш амбіційними та прогресивними цілями по боротьбі зі зміною клімату. Шотландський парламент взяв зобов’язання по скороченню викидів парникових газів на 42% до 2020 року від базового 1990-го, повідомляє Національний екологічний центр України. Виконавчий директор організації Друзі Землі-Шотландія, Дункан Макларен, сказав: «Шотландія зіграла головну роль в промисловій революції, і зараз ми можемо зіграти головну роль в процесі переходу до низько-вуглецевої економіки з новими «зеленими» робочими місцями для наступних поколінь. Кліматична справедливість та наука говорять нам про необхідність скорочення викидів щонайменше на 42% до 2020-го від 1990-го. Технології для досягнення мети вже існують. Шотландський уряд повинен проявити політичну волю, щоб досягти цього». Країни, що розвиваються, постійно закликають багаті країни вести активну боротьбу із глобальними змінами клімату, які принесуть затоплення, стихійні лиха, нестачу води та голод в найбідніші регіони. Але поки що низка багатих країн не поспішає приймати на себе необхідні зобов’язання.
Екологічні організації критикують нещодавно оголошені плани скорочення Японії на 8% та Росії на 10—15% від 1990 року, бо це передбачає лише ріст викидів парникових газів до 2020 року. Не набагато кращі плани США та Канади, які оголосили до 2020 року скоротити викиди до рівня, що був в 1990 році, тоді як потрібно додаткове скорочення на 40%.
Український уряд заявляє, що Україна не може скорочувати викиди парникових газів і планує лише їх збільшувати. Українська делегація оголосила мету на посткіотський період, що дозволить збільшити викиди аж на 70% від теперішнього рівня до 2020 року.
Екологічні організації в Україні закликають уряд взяти більшу мету по скороченню викидів парникових газів до 2020 року, а саме — 0% росту викидів від теперішнього рівня. За рахунок заходів енергозбереження можна досягти прогнозованого росту ВВП без збільшення викидів парникових газів.