Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

24 липня, 2008 - 00:00

До 2011 року в Гідропарку буде збудовано критий аквапарк

Як повідомляє радіо «Київ 98 fm», його збудують за європейським зразком. Він працюватиме весь рік і тут розмістять комплекс саун, басейни, а також водні гірки. Загальна площа побудови — два гектари, а вартість — біля 100 млн. доларів. За словами члена ради директорів компанії-забудовника Андрія Миргородського, новий аквапарк мало чим відрізнятиметься від європейських аналогів. «Усе, що зазвичай присутнє в європейських аквапарках, буде в цій споруді, включаючи навіть торгівлю спортивними знаряддями, купальниками, прокат обладнання для відпочинку. Буде комплекс саун, басейни, звісно, ігрові гірки — все необхідне для того, аби провести відпочинок якийсь час на воді», — зазначив він.

Ментол спричиняє звикання до куріння

Компанії-виробники тютюнової продукції зловмисно маніпулюють рівнем вмісту ментолу в сигаретах, аби зробити легшим і приємнішим процес звикання до куріння. Насамперед це розраховано на молодих людей, котрі роблять першу в житті затяжку. До такого висновку дійшов лікар Грегорі Конноллі зі школи охорони здоров’я при знаменитому Гарвардському університеті в Кембриджі (штат Массачусетс), передає УНІАН.

Вивчення документів виробників тютюнових виробів дозволило встановити, що вони ще 1987 року розробили стратегію приваблення молодого покоління до вживання своїх товарів. Ментол стимулює рецептори в легенях і порожнині рота, що відповідають за ефект прохолоди, а також дозволяє знизити неприємні відчуття від нікотину. Малий вміст ментолу робить першу затяжку приємною, високий вміст відштовхує неповнолітніх, але приваблює затятих курців, говориться в дослідженні Конноллі, опублікованому в останньому випуску «Американського журналу громадської охорони здоров’я». Згідно з офіційними даними, щодня чотири тисячі американців молодші 18 років викурюють першу в житті сигарету. З них 1,1 тисячі осіб стає курцями. Від наслідків шкідливої звички у США вмирає понад 400 тисяч осіб щороку.

Дерева-старожили потребують захисту

Ще 30 старих київських дерев претендують на звання пам’яток природи, повідомляє прес-служба Київського еколого-культурного центра. Затримка в цьому процесі викликана тим, що матеріали на ці дерева не хочуть узгоджувати користувачі землі, на якій вони ростуть. Ідеться про пансіонат «Конча-Заспа», Видубицький монастир, Покровську церкву й Інститут ботаніки НАН України. Нагадаємо, на минулому засіданні Київради сім вікових дерев було визнано пам’ятками природи місцевого значення. Матеріали про взяття їх під охорону були підготовлені КЕКЦ і Дружиною охорони природи «Зелене майбутнє». Серед вікових дерев, які наразі почали охороняти, — два 200-річні ясени, які ростуть на території Софії Київської, 500-річний дуб по вул. Черкаській, старий ясен по пер. Лабораторному, кілька вікових верб. Таким чином, тепер у Києві взято під охорону вже близько 50 місць, де ростуть вікові дерева, з них найвідоміші та найстаріші — 700-річний дуб Крістера та 500-річна липа Петра Могили.

Вчені випробовують революційний препарат від раку

Вчені з британського Дослідницького інституту онкології проводять клінічні випробування нового препарату від ракової пухлини простати. На думку фахівців, вони стоять на порозі найбільш потужного прориву в галузі лікування раку передміхурової залози за останні 70 років. Учені підкреслюють, що пухлина простати, на відміну від інших видів ракового захворювання, практично не піддається впливу хіміотерапії. Однак вони сподіваються, що завдяки новому препарату абіратерон близько 80% хворих навіть із запущеним степенем ракового захворювання зможуть поборотися з недугою.

Основна дія ліків полягає в тому, що вони покликані загальмовувати вироблення гормонів, що сприяють збільшенню ракових клітин. Припускається, що виникненню злоякісної пухлини простати значною мірою сприяє гормон тестостерон, який виробляється в чоловічих статевих органах. У клінічних випробуваннях беруть участь 1200 пацієнтів у всьому світі. Фахівці сподіваються, що протягом двох-трьох років препарат з’явиться в продажу у вигляді таблеток.

«Ми сподіваємося, що абіратерон дасть надію і допоможе продовжити життя», — сказав голова дослідницької групи Йохан де Боно. Вчені розраховують, що згодом нові ліки зможуть застосовувати й жінки, котрі потерпають від раку грудей, а також пацієнти з іншими формами ракових захворювань. «Препарат виглядає дуже багатообіцяюче. Однак ми поки що перебуваємо на самих ранніх стадіях його клінічних випробувань», — заявив фахівець у галузі клінічної фармакології з університету Единбургу Девід Вебб. За словами вченого, під час випробувань у препаратів, які здаються фахівцям вельми ефективними, нерідко виявляються серйозні побічні ефекти.

Газета: 
Рубрика: