Фестиваль верблюжої краси
Абсолютний рекорд вартості верблюда встановлено в Об’єднаних Арабських Еміратах, повідомляє РІА «Новости», посилаючись на газету «Аль-Іттіхад». Аравійські кочовики вважають красу верблюда досконалою. За часів Середньовіччя араби висловлювали здивування з приводу тих рідкісних поетів, які не вихваляли верблюдів.
У десять мільйонів дирхамів (понад $2,7 мільйона) оцінено верблюдицю породи «маджахім» (чорні) на фестивалі верблюжої краси, що завершується цього тижня в місті Заїд у Західному районі емірату Абу-Дабі.
Верблюдицю купив, за відомостями газети, в аравійського тваринника спадковий принц емірату Дубай шейх Хамдан бен Мухаммед Аль Мактум.
Верблюди породи «маджахім» насправді не чорні. Вони мають дуже гарне темно-коричневе забарвлення й вирізняються особливою грацією, гордою посадкою голови, красою шиї, спини, легкістю передніх ніг, званих тут «руками», й силою задніх кінцівок. Цих тварин не використовують у традиційних верблюжих перегонах і вирощують, щоб отримувати вовну, молоко й м’ясо. У конкурсах краси вони беруть участь окремо від верблюдів світлих мастей, які поступаються їм у пишності зовнішнього вигляду.
У традиційному щорічному фестивалі верблюжої краси в місті Заїд беруть участь понад десять тисяч верблюдів світлого й темного забарвлення. Їхня сукупна вартість оцінюється місцевими фахівцями в один мільярд дирхамів (понад $270 мільйонів). У виставці, що займає площу 10 квадратних кілометрів, задіяні три тисячі тваринників з усіх аравійських нафтовидобувних монархій.
Оргкомітет фестивалю виділив на призи 35 мільйонів дирхамів ($9,5 мільйона) і сто автомобілів. Спадковий принц емірату Абу-Дабі шейх Мухаммед бен Заїд Аль Нахайян, коли відвідав виставку, додав до її бюджету неназвану суму з власних статків, аби подвоїти кількість призерів.
Варто зауважити, що еміратські призи не найщедріщі. У сусідньому Катарі, наприклад, переможців верблюжих змагань нагороджують золотими гвинтівками й «ландкрузерами», що, взагалі, природно, оскільки найбільш породистих верблюдів мають найбагатші шейхи, і їх простим подарунковим «ауді» не здивуєш і на конкурс не заманиш. От тепер і 25-річному дубайському спадковому принцу шейху Хамдану є що показати цінителям верблюжої краси, є чим пишатися.
Гравці
Індійська пара зуміла виграти за три роки в численних SMS-конкурсах призів на загальну суму близько 5 мільйонів рупій, пише газета Times of India.
Індійські мобільні оператори регулярно запрошують абонентів взяти участь у вікторинах і конкурсах, відправивши платне текстове повідомлення на вказаний номер, щоб отримати приз, повідомляє РІА «Новости». Власники кондитерської в місті Вернавал Парас і Нехал Райтханатхі за три роки вісім разів зірвали джек-пот. Лише автомобілів, виграних завдяки мобільним телефонам, у сім’ї три — Ford Ikon, Maruti Alto та Hyundai i10.
«Я ніколи не вірив у ці рекламні конкурси, але 2004 року я переміг у конкурсі на кращий жарт і виграв поїздку до Англії. Тоді моя дружина також почала грати у вікторинах і вигравати», — сказав Парас. Зараз у Параса і Нехал три стільникових телефони. За словами удачливої пари, захоплення обходиться їм зовсім недорого — рахунок за мобільний зв’язок зазвичай не перевищує 5 тисяч рупій.
«Нам надзвичайно щастить. Наприклад, щоб виграти поїздку на фінал чемпіонату світу з крикету на Карибах вистачило одного SMS. Так що вся поїздка обійшлася мені у 3 рупії», — сказав Парас.
Метеорит-хамелеон
На територію аргентинської провінції Ентре-Ріос упав великий метеорит. За попередніми оцінками, його розміри можна порівняти з розмірами легковика, повідомляє РІА «Новости». Згідно з підрахунками представників місцевої асоціації астрономів, швидкість метеорита в момент падіння на Землю могла становити від 80 тисяч до 200 тисяч кілометрів на годину.
Аргентинські астрономи, які спостерігали за падінням метеорита, заявляють, що з наближенням до Землі він міняв колір: спочатку був червоним, потім — блакитним. Наразі експерти й поліцейські займаються пошуком фрагментів метеорита.
Востаннє аргентинці зіткнулися з таким незвичайним явищем уранці 18 травня минулого року. Жителі Буенос-Айреса та його передмістя протягом декількох секунд спостерігали на небосхилі загадковий вибух. «Спочатку на небосхилі з’явилося червонувате світло й почало переходити в синюваті й сріблясті тони», — затверджували тоді очевидці. Чимало людей сприйняли це як божественне явище.
Відомий аргентинський астроном Коглан розрахував, що размір того метеорита не перевищував розміри кулака.
Завідувач лабораторії небесної механіки й зоряної динаміки санкт-петербурзького Астрономічного інституту ім. В.В. Соболєва Леонід Соколов в інтерв’ю газеті «Взгляд» сказав: «Метеорити подібного розміру падають на Землю раз на декілька років. Річ у тім, що небесні тіла досить часто стикаються одне з одним, і уламки розлітаються навсібіч. Дрібні згорають в атмосфері, більші потрапляють на Землю», — розповів експерт.
Передбачити місце падіння таких метеоритів досить складно — великі астероїди майже всі відомі, астрономи їх фіксують. А дізнатися заздалегідь про метрові небесні тіла поки не дозволяє техніка.
Очкарики — не «ботаніки»
Люди, змушені носити окуляри через короткозорість, зовсім не є відлюдними «ботаніками», схибленими на навчанні чи комп’ютерах. Принаймні якщо йдеться про австралійців. Більш того, люди, які страждають на короткозорість, — саме вони частіше за все змушені носити окуляри на людях, оскільки не здатні без них нормально орієнтуватися на вулиці — менш схильні до того, щоб наполягати на своєму, не помічаючи тих, хто їх оточує, пише gazeta.ru.
— Ми буквально зруйнували міф про те, що ті, хто носить окуляри є інтровертами та мають якісь особливі характеристики особистості, — розповідає доцент австралійського Центру дослідження очей у Мельбурні Пол Бейрд. — Вони більш відкриті та приємні в спілкуванні й зовсім не є замкненими інтровертами.
Учені з Мельбурнського університету провели наймасштабніше на сьогодні дослідження зв’язку між ступенем міопії та персональними характеристиками людей, обстеживши майже тисячу осіб. Піддослідних вчені взяли з реєстру австралійських близнюків і членів їхніх сімей. Тих і інших набралося 633 і 278 осіб відповідно. Дослідження охопило чотири роки. Спочатку університетські психологи опитали учасників експерименту, «виміривши» за своєю новою методикою їх особисті характеристики за п’ятьма параметрами: відвертість, сумлінність, екстраверсія, поступливість і невротицизм. Ці міри порівнювалися зі ступенем міопії. Жодних кореляцій між діоптріями лінз, які носить людина, і персональними характеристиками знайти не вдалося, крім одного, хоч і слабкого зв’язку: люди, які страждають на короткозорість, виявилися трохи більш поступливими.
Учені не розділяли випробуваних на власне очкариків і тих, хто носить контактні лінзи, оскільки їх у роботі більше цікавила спадковість захворювання, характерного приблизно для чверті населення Австралії; власне, саме тому на роль піддослідних було обрано близнюків з національного реєстру. Результати дослідження ступеня спадковості міопії будуть представлені в науковій публікації, яку наразі готують вчені.
Небіжчик, який... запізнився
Денніс Хемілтон, який раптово помер на робочому місці в канадській провінції Альберта, не встиг на власні похорони, оскільки труну з його тілом зняли з авіарейсу, щоб вмістити багаж пасажирів, повідомляє агентство France Press з посиланням на канадські ЗМІ.
Труну з померлим Хемілтоном мали доправити до східної канадської провінції Ньюфаундленд, однак, за словами представника авіакомпанії Air Canada, зробити це вчасно не вдалося через затримку рейсу, внаслідок чого труна не встигла потрапити на борт літака в Монреалі, звідки вона мала вирушити в Ньюфаундленд, пише lenta.ru.
Представник Air Canada, крім того, відкинув обвинувачення в тому, що труну з тілом Хемілтона нібито зняли з рейсу через брак місця в багажному відділенні літака. «На жаль, це просто зайняло більше часу, ніж ми чекали», — поділився він.
Відстань між провінціями Альберта й Ньюфаундленд дорівнює приблизно чотирьом тисячам кілометрів.