Соціологи провели в парламент три партії
Фонд «Демініціативи» прогнозує проходження в парламент трьох політичних сил — Партії регіонів, Блоку Юлії Тимошенко і блоку «Наша Україна — Народна самооборона». Такі результати опитування, проведеного фондом «Демініціативи» і фірмою «Юкрейніан Соціолоджи Сервіс» у вересні, повідомляє Ліга. Якби вибори проходили в першій декаді вересня, то Партія регіонів набрала б 34,7%, БЮТ — 25,7%, блок НУ — НС — 11,9%. За словами соціолога Олександра Вишняка, ймовірним також є проходження в парламент блоку Литвина — 3,3% і, можливо, Комуністичної партії — 2,7%. Відповідно до соцопитування, за Соцпартію готові проголосувати 1,8% опитаних, за ПСПУ Наталії Вітренко — 1,1%. При цьому соціолог звернув увагу на те, що дотепер не визначилися зі своїм вибором 12% опитаних. Опитування проводилося у вересні. В ході дослідження було опитано 2012 респондентів. Статистична похибка дослідження складає 2,2%.
Юрій Луценко: Кірпа та Кравченко не покінчили життя самогубством
Лідер блоку «Наша Україна — Народна самооборона», екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко заявляє, що має докази того, що екс-міністр внутрішніх справ Юрій Кравченко й екс-міністр транспорту та зв'язку Георгій Кірпа не покінчили життя самогубством. Говорячи про обставини смерті Кравченка, Луценко заявив наступне: «Я не вірю в самогубство Кравченка й маю на це докази». Лідер НУ-НС нагадав, що «певні запитання до експертів» були сформульовані таким чином, щоб «підвести під версію самогубства». Луценко також зазначив, що йому шкода, що МВС має повноваження тільки оглянути місце подій і зафіксувати факт та обставини смерті, а подальше розслідування веде Генеральна прокуратура. Коментуючи обставини смерті Кірпи, Луценко також наголосив, що не вірить у те, що це було самогубство. На його думку, екс-міністр транспорту та зв'язку був одним з найкращих менеджерів України, але його біда полягала в тому, що він використовував свої здібності для зміцнення «режиму Кучми, який не піклувався про таких людей». «Знаю його як дуже міцну, внутрішньо міцну постать... Гадаю, ті, хто через «Укрзалізницю» крав мільярди, посприяли його смерті», — зазначив він. «Гадаю, ця таємниця назавжди залишиться нерозкритою», — додав Луценко, передає РБК-Україна.
Дипломати об'єдналися
Відбулися установчі збори Всеукраїнської громадської організації «Спілка дипломатів України». Вона об'єднує працівників дипломатичної служби та інших зацікавлених у цій сфері осіб. Мета — покращення іміджу нашої країни, створення умов для практичної реалізації програм щодо відродження та поширення традицій дипломатичної служби, історії української дипломатії; підтримка міжнародних ініціатив МЗС України та сприяння їх реалізації, піднесення міжнародного авторитету у суспільстві та на міжнародній арені, захисту членів спілки своїх соціальних, економічних, творчих, національно-культурних та інших інтересів.
За статутом, спілку очолює почесний президент — за посадою чинний міністр закордонних справ України. На установчих зборах було обрано правління, куди ввійшли дипломати й науковці: Володимир Василенко, Світлана Войцеховська, Іван Гнатишин, Леонід Губерський, Борис Гуменюк, Ігор Дір, Володимир Єльченко, Андрій Заяць, Сергій Камишев, Віктор Кирик, Павло Кривонос, Володимир Коваль, Ігор Кушнір, Сергій Мещеряк, Юрій Рилач, Володимир Хандогій, Володимир Яловий. А головою правління Спілки дипломатів України обраний посол з особливих доручень Юрій Рилач. Інф. «Дня».
Ринки радяться, гуртуються, моніторять ціни...
Члени Фундації гуртових ринків Центральної та Східної Європи, — організації, створеної за ініціативи ООН у 1999 році, зібралися у Львові на нараду, результатом якої стала розробка спільної аналітичної програми моніторингу цін та збору інформації. Що стосується України, то на сьогодні ще не існує нормативно-правової бази, яка б регламентувала розвиток гуртових ринків в державі. Проект закону про гуртові ринки сільськогосподарської продукції розроблений, пройшов громадське обговорення й чекає на розгляд у Верховній Раді України. Йде також робота над комплексною державною програмою розвитку українського села до 2015 року, в якій зокрема передбачений розвиток інфраструктури аграрного ринку та інформаційно-маркетингових центрів. Нещодавно, а саме 22 серпня, вийшло й розпорядження Кабміну про розробку державної цільової програми розвитку національної мережі гуртових ринків сільськогосподарської продукції. Тобто ми стоїмо ще на початку шляху і саме тому такою цікавою видалася багатьом можливість ознайомлення з досвідом, який варто впровадити в Україні. Президент фундації гуртових ринків Центральної та Східної Європи, директор національної компанії гуртових ринків Хорватії Зоран Крснік признався, що в розвинених країнах усі професійні виробники зіткнулися з проблемою реалізації вирощеної продукції, і єдиний вихід він бачить в організації ефективної, продуманої діяльності гуртових ринків, що допомагала б експорту. Він також підкреслив, що на Україні ще немає хоча б одного ринку, який би відповідав європейським стандартам, однак фундація готова передати накопичений досвід і підтримати Україну в її намаганнях не відставати. Найперспективнішим і таким, що заданий невдовзі наблизитися до європейських вимог, він назвав лише ринок «Шувар», на базі якого і була проведена нарада і який став членом фундації гуртових ринків Європи ще минулого року. Зоран Крснік також підкреслив, що для досягнення конкретного успіху потрібна як підтримка держави, так і розуміння кожного з ринків, що одному, самотужки із завданням не впоратися. І не лише тому, що розбудова інфраструктури кожного з таких ринків вимагає значних інвестицій, які віднайти дуже складно, але й через те, що продуктивна діяльність ринків вимагає налагодження оперативним обміном інформації. Ірина ЄГОРОВА, « День».
«Кам'янець» як меседж для Японії
13 вересня дружина посла Японії пані Мабучі Харуко побачила на власні очі одне з сімох чудес України — Національний історико-архітектурний заповідник «Кам'янець». «Пані Харуко прибула разом із гостями з Японії — подружжям Янагі», — повідомив для «Дня» завідувач організаційно-контрольним відділом Кам'янець-Подільської міської ради Валерій Клименко. Він говорить, що меседжем для поважних гостей стало офіційне визнання «Кам'янця» дивом. Іноземці зупинилися у місцевому 4- зірковому готелі «Клеопатра». На дружину посла Японії в Україні і подружжя Янагі справила незабутні враження вечірня екскурсія містом — від Старої фортеці до Ратуші. У програмі 2-денного перебування — Кафедральний костел, пам'ятки архітектури, інші історичні об'єкти, картинна галерея. «Оця неповторна архітектура давніх споруд нікого не залишає байдужим», — зазначив Валерій Клименко. І продовжив: «Не обминемо музей археології. Серед експонатів — жіночі прикраси, яким по 5—6 тисяч років. Аби показати: слов'янська цивілізація така ж давня, як і японська». Мовляв, зосередившись на автентичності, Кам'янець-Подільський відкривається світові своєю незникомою красою, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».