Зварич: Президент має право розпустити парламент
Представник Президента в парламенті, екс-міністр юстиції Роман Зварич вважає, що Президент має «політичне» право розпустити парламент, якщо протягом 60 днів не призначений хоча б один міністр. Він пояснив, що в Конституції є таке поняття як «склад уряду». «Там також згадані дві конкретні посади: міністри закордонних справ і оборони, які вносяться на затвердження парламенту Президентом. Тому є всі підстави вважати, що у випадку, якщо протягом 60 днів не буде призначений хоча б один із цих міністрів, то немає повного складу уряду», — цитує його слова Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу «Нашої України». Р. Зварич підкреслив, що не можна однозначно відповісти, чи дає цей аспект повне право главі держави розпустити Верховну Раду. «Хоча, з іншого боку, таке право прописане в Конституції», — додав він. В Україні на даний момент немає офіційно призначеного міністра закордонних справ. Колишній голова МЗС Борис Тарасюк подав у відставку 30 січня 2007 року. 22 лютого парламент відмовився підтримати внесену Президентом кандидатуру В. Огризка на посаду голови МЗС. Президент повторно вніс його кандидатуру. 15 березня Верховна Рада перенесла голосування за призначенням Володимира Огризка на посаду міністра закордонних справ на вівторок 20 березня. 30 березня виповниться 60 днів вiд дня відставки Б. Тарасюка з посади голови зовнішньополітичного відомства.
Іван Бокий знає, хто і звідки хоче піти
Лідер фракції СПУ Іван Бокий вважає, що у фракції «Наша Україна» немає єдності. Про це він сказав у інтерв’ю glavred.info. «Фракція «Наша Україна» не є і не може бути єдиною. Ви бачите самі, наскільки вона різношерста: від біологічних націоналістів до капіталістів компрадорського складу типу Жванії чи Порошенка. Окремо стоїть Рух, на мій погляд, абсолютно маргінальна сила, яка не відіграє сьогодні в Україні ніякої ролі, а плутається під ногами у «Нашої України». Ну, і сам НСНУ — партія, створена згори, без певної ідеології, яка за визначенням не може бути сильною», — сказав Бокий. Він також повідомив, що у фракції «НУ» є депутати, готові ввійти до антикризової коаліції, але не став їх називати. «Я не хотів би називати прізвища, мене не уповноважували на це, але таких людей ми знаємо... Я міг би зараз більш-менш упевнено говорити про вісім членів цієї фракції. Але наскільки я знаю, там є й інші незадоволені. Але як вони підуть із «Нашої України», коли і куди — це вже питання не до мене», — сказав Бокий. Він також повідомив, що на сьогодні 20—25 нардепів-бютівців готові піти з БЮТ, які, за його словами, «тільки й чекають на ухвалу Конституційного Суду щодо імперативного мандата».
Прогноз: спалахів пташиного грипу не буде
Міністерство аграрної політики України не прогнозує масових спалахів пташиного грипу в поточному році на території України, вважаючи, що вони можуть бути одиничними або ж зовсім відсутніми, повідомляє Інтерфакс-Україна. «Серйозної епізоотії з високопатогенного грипу птаха ми не чекаємо», — заявив заступник міністра агрополітики Петро Вербицький на прес-конференції в Києві в понеділок. При цьому він передбачив, що спалахи пташиного грипу можуть виникнути в одному-двох населених пунктах України, однак ветеринарні служби мають усі можливості швидкої локалізації й швидкої ліквідації цього захворювання. Водночас П. Вербицький зазначив, що загроза спалаху пташиного грипу в Україні існує, оскільки через теплу зиму в поточному році дикі перелітні птахи, які є основним переносником вірусу, залишилися на території України. При цьому він підкреслив, що ветспеціалісти проводять постійний моніторинг ситуації, відстежують кожний випадок захворювання птахiв. Заступник міністра також повідомив, що завершується випробування вітчизняної вакцини проти високопатогенного грипу птаха. Він повідомив, що вакцинація птаха дала позитивні результати з недопущення поширення пташиного грипу в низці країн, зокрема, у РФ.
Голокост проти ромів
20 березня 2007 року в Українському домі о 17.00 відкривається виставка «Голокост проти ромів». Експозиція виставки, що складається з 87 стендів (фотодокументи, архівні матеріали, приватні листи, періодичні видання 1941—1945 рр.), присвячена трагедії ромського народу в роки Другої світової війни в Європі. Вона створювалася багато років поспіль Німецьким документально-культурним центром «Сінті та Рома» (Хайдельберг), вперше була презентована в 2006 році в Раді Європи (в Стразбурзі) і в 2007 році в Організації Об’єднаних Націй (Нью-Йорк). Тепер її зможуть побачити і в Україні. Таку можливість надали Міжнародний центр толерантності (за підтримки народного депутата Олександра Фельдмана) разом з Гьоте-Інститутом, Посольством ФРН в Україні та Ромським жіночим фондом «Чіріклі». Працюючи над добором матеріалів і можливістю привезення виставки в Україну, організатори прагнули показати не суху статистику фактів, а дати змогу всім відвідувачам побачити на власні очі через фотографії й донині невідомі архівні документи, увесь жах кривавого злочину проти мирних людей, що коївся у часи Другої світової війни, відчути емоційний стан моторошних подій, читаючи періодичні видання того часу й приватні листи тих, хто став жертвами нацистських переслідувань.За даними останнього перепису населення в Україні проживає 47 600 ромів. За свідченнями громадських організацій — до 400 тисяч. У роки Другої світової війни ромів безжально і масово знищували разом з євреями. Жертвами нацистських переслідувань стали близько 3 мільйонів ромів. Їхні могили розкидано по всій Європі, їх тисячі. В Україні під час німецької окупації ромів було піддано тоталітарному винищенню: вони були одними з перших жертв Бабиного Яру. Сьогодні в країні 3,5 тис. ромів вважаються жертвами геноциду.
Донецькі альпіністи підкорятимуть Монблан
З 18 по 30 березня збірна Донецької області з альпінізму в складі 12 представників Донецька долатиме найвищу вершин Західної Європи — Монблан. Цей проект реалізовується федерацією альпінізму Донецької області в рамках програми «Можливість доведена справою», присвяченої 75-річчю Донецької області, повідомляє прес-служба ОДА. Це вже друге сходження групи донецьких альпіністів: з 4 по 14 січня поточного року за участю шахтарів ГП «Добропіллявугілля» відбулася експедиція на найвищу точку України — вершину Говерла. У квітні—травні планується провести експедицію на «восьмитисячник» Шиша Пангма, а в липні — серпні — організувати і провести шахтарську «Ельбрусіаду» в складі 75 осіб. Учасники підкорюватимуть найвищу точку Європи — Ельбрус. Мета цього проекту — привернути увагу до Донецького регіону шляхом спілкування з світовою альпіністською громадськістю, а також зробити можливим проведення спільних заходів у царині альпінізму, а саме: фестивалів, змагань та експедицій. Олексій КІРОВ, Донецьк.