Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

6 липня, 2006 - 00:00

Трагедія на Стрийщині

Вісім пасажирів автобуса, що прямував з Мукачева до Львова, загинули внаслідок пожежі, що трапилася на трасі неподалік села Угерське на Стрийщині. Водій, переходячи з одного виду пального на інший, з газу на бензин — випадково пролив кілька крапель пального на карбюратор. Вочевидь, іскра, коли мотор заводився, потрапила на пальне, і стався вибух. На жаль, салон автобуса був вщент заповнений ящиками з помідорами, і пасажири не могли швидко пересуватися, дістатися до вікон. Водій автобуса, двері якого не були заблокованими, встиг вистрибнути, так само врятувався пасажир, що сидів поруч. Вдалося витягнути водієві також через вікно 24-річну Тетяну та шістнадцятирічного підлітка, дівчинку Яну,з опіками облич їх доставили до Стрийської районної лікарні. Всі інші, а це восьмеро людей, загинули на місці пожежі, згоріли в салоні автобуса «Таджикистан-3205». До розслідування причин ранкової трагедії на автотрасі Київ — Чоп вже приступили правоохоронці. Допитано свідків та водія. Першими ж на місце події прибули загони Стрийського і Моршинського відділів МНС, які погасили полум’я і надали першу медичну допомогу потерпілим. Ця трагедія продовжила низку сумних випадків, що відбулися в області в літній період. Як повідомили в прес-центрі головного управління МНС України на Львівщині, з початку року в області зареєстровано 11 надзвичайних ситуацій, з них 6 природного та 5 техногенного характеру, в результаті яких 11 осіб загинуло та 31 травмована, повідомляє Ірина ЄГОРОВА, «День».

Терміни «націоналізації» телеефіру скорочені

Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення скоротила термін поступового переходу від субтитрування телепрограм до їх дублювання українською мовою з 1 березня 2007 року до 1 лютого. Про це сказав заступник голови Нацради з питань телебачення та радіомовлення Ігор Курус на брифінгу за результатами засідання відомства у середу в Києві, повідомляє Інтерфакс- Україна. Крім того, за словами Ігоря Куруса, Нацрада доручила відповідній робочій групі закінчити до 12 липня переговори щодо підписання меморандуму про співпрацю з телекомпаніями, спрямованого на побудову національного інформаційного простору.

За українськими сиротами cтоїть черга іноземців

Іноземцям всиновлювати українців без посередників стане легше, стверджує міністр України у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко. За його словами, в Державному департаменті знаходиться майже 15 тисяч справ дітей вже всиновлених іноземними громадянами та 1 200 справ іноземців, які виявили бажання усиновити українську дитину, повідомляє прес-служба Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту. Серед них 390 громадян США, 350 іспанців, 119 італійців, 108 громадян Франції тощо. Лише по одній родині з Бельгії, Мексики, Португалії, Словенії та Хорватії висловили бажання стати батьками українським дітям. Співбесіди з кандидатами в усиновлювачі будуть проводитися з 1 вересня на підставі письмових запрошень Департаменту. Прийом нових документів від громадян, які виявили бажання усиновити дітей з України, буде проводитися з 1 січня 2007 року. «Безумовно, пріоритетним залишається національне усиновлення, разом з тим ми робимо все можливе щоб іноземні громадяни мали можливість максимально прозоро і без затягувань оформити документи і реалізувати право української дитини мати батьків. Ми намагаємося максимально усунути від процесу усиновлення безліч «помічників», і підвищуємо відповідальність державних службовців, які відповідають за долю дітей» — сказав Юрій Павленко.

Що «підраховують» газові лічильники

Про енергозбереження в Україні сьогодні не говорить лише лінивий. Регулярно рапортують про вжиті заходи в цій сфері, впровадження передових технологій, зміцнення обліку-контролю і представники газового відомства країни. Тим часом перевірка реального стану справ на місцях, проведена дніпропетровською прокуратурою, переконливо показує, що кампанія з боротьби за економію природного газу в умілих руках вітчизняних чиновників дає дивовижні результати, а часто й перетворюється для них на справжнє «золоте дно». Як повідомив на прес-конференції заступник прокурора Дніпропетровської області Олег Ричка, ще минулого року керівництво НАК «Нафтогаз України» з метою «зменшення обліку споживання природного газу» й оптимізації розрахунків затвердило для Дніпропетровщини регіональну програму обладнання місцевого житлового фонду побутовими газовими лічильниками. Для того щоб забезпечити цю програму фінансовими коштами, НКРЕ України 26 жовтня 2005 року дозволила ЗАТ «Дніпропетровськгаз» ввести цільову надбавку в розмірі 10,8 гривень за кожну тисячу кубів природного газу. Незабаром був відкритий і окремий рахунок, на якому нагромаджувалися кошти цільового фонду, призначені для придбання й установки безплатних побутових лічильників. Контроль за витрачанням грошей планували здійснювати щоквартально. Однак, як з’ясувала прокуратура, кошти з вказаного рахунку — близько 6 млн. гривень — керівництво ЗАТ «Дніпропетровськгаз» спрямувало зовсім не за призначенням. Замість установки побутових газових лічильників основна частина цієї суми пішла на погашення боргів підприємства, розміщення на депозитах в комерційних банках із метою отримання відсотків тощо. Таку «самодіяльність» керівників «Дніпропетровськгазу» прокуратура розцінила як «зловживання службовим становищем, що призвело до важких наслідків», і порушила за виявленими фактами кримінальну справу, що загрожує винним позбавленням волі від п’яти до восьми років. За словами заступника прокурора, перевірка виявила, що за останнє півріччя на весь мільйонний Дніпропетровськ було встановлено всього 600 безплатних побутових газових лічильників. Їхня ціна за документами майже вдвічі завищувалася проти ринкової вартості, а нескладна операція з встановлення оцінювалася в 400 гривень, повiдомляє Вадим РИЖКОВ, «День».

Газета: 
Рубрика: