Вітчизняні тваринники перебувають у тривожному очікуванні: Росія може повністю заборонити ввезення м’ясо- молочної продукції з України. Видані в березні фахівцями Росдержсільгоспнагляду за підсумками аудиту дозволи на експорт молочної продукції з низки підприємств України можуть бути анульовані. Російських ветеринарів, як і раніше, не задовольняє українська система приймання молока від населення й те, що на молокопереробних заводах відсутня синхронізація виробничих стандартів із міжнародними. Часу для виправлення «недоліків» залишається обмаль — термін закінчується 15 травня.
Однак на українському тваринництві загроза кризи, схоже, поки що ніяк не позначилася. Наприклад, у 16 районах Харківської області в першому кварталі цього року поголів’я великої рогатої худоби лише збільшувалося. Загалом по регіону кількість корів збільшилася на 17,4 тисячі голів, а кількість свиней зросла на 19,6 тисячі. Збільшився і забій худоби: за перший квартал сільськогосподарські підприємства реалізували худоби на забій у живій вазі 12,3 тисячі тонн, що на 1,7 тисячі тонн, або на 16%, перевищує торішні показники за такий самий період. Виробництво молока в регіоні має невелику, але впевнену тенденцію до збільшення обсягів: воно досягло 36,9 тисячі тонн, що відповідає аналогічному періоду минулого року. Усього за минулий рік на Харківщині було вироблено 535,7 тисячі тонн молока, а середній надій на одну корову становив 2599 кг.
Харківські перспективи великотоварного виробництва зацікавили австрійських інвесторів. Наприкінці 2005 року у Вовчанському районі з їхньою допомогою почалося будівництво сучасного тваринницького комплексу, а в Чугуєві реконструюють свинокомплекс. Австрійці внесли цікаві пропозиції з виробництва молока та забезпечення українських сільгосп підприємств спеціальною технікою. Українські тваринники теж не пасуть задніх. Вони вигадують оригінальні способи збільшення надоїв. Так, зоотехніки ферми «Промінь» у селі Кобзівка (Красноградський район Харківської області) утримують корів за західною технологією. Тварини тут почуваються привільно, оскільки в корівнику їх не прив’язують, а під час доїння спеціально для них вмикають музику. За спостереженнями експериментаторів, корівкам більше подобається не класика, як заведено вважати, а вітчизняна естрада. Тричі на день по стереосистемі для 300 корів звучить концерт. Хочете — вірте, хочете — ні, але найбільше молока корови дають під пісні у виконанні Таїсії Повалій, Софії Ротару та Вірки Сердючки. Німецька методика обійшлася фермерському господарству в мільйон гривень, який уже окупився за рік.