Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

НОК — як генератор скандалів

20 серпня, 2005 - 00:00
МАЛЮНОК АНАТОЛIЯ КАЗАНСЬКОГО / З АРХIВУ «Дня»

У четвер президент Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка зустрівся з журналістами, щоб розповісти про перспективи діяльності його організації та поставити всі крапки над «і» в протистоянні двох провідних мобільних операторів країни за право спонсорства НОК.

Спочатку довго і скандально знімали з президентського крісла Віктора Януковича, потім — з’явилася інформація про нецільове витрачання коштів колишнім керівництвом НОК на користь олімпійців. Не встигла вщухнути буря (а власне вона ще й не вщухала, ухвалу суд з цього питання не виніс), як вибухнула нова криза. Не далі як на початку серпня (про що вже писав «День». — Авт. ) компанія «Київстар» поширила факс про порушення партнерських зобов’язань НОК у зв’язку з тим, що комітет незважаючи на чинну спонсорську угоду з мобільним оператором «Київстар» до 31 грудня цього року, 28 липня підписав угоду з іншим партнером і прямим конкурентом — компанією UMC. Сталося це лише через п’ять днів після обрання Сергія Бубки президентом НОК. У принципі, термін дії угоди з «київстарівцями» закінчувався 31 грудня минулого року, але один із заступників колишнього президента НОК фактично одноосібно вирішив питання з компанією про продовження договору. Принаймні, на такій версії наполягає Сергій Бубка. У той же час він відмовився назвати прізвище чиновника, зазначивши лише, що в комітеті він більше не працює. Від цього, проте, контракт не втратив чинності. НОК захищається як може.

Ну не «хоче» він «Київстар»! І зрозуміти Бубку і Ко можна. UMC зробило таку пропозицію, від якої вони не змогли відмовитися, запропонувавши суму в 28,231 млн. гривень на термін до 31.12.2008 (9,4 млн. гривень на рік), у той час як їхні конкуренти потягли «лише» 10 млн. гривень на термін до 2009 року. Тобто 2,5 млн. гривень на рік. Ці пропозиції з’явилися нещодавно. За словами Сергія Бубки, усні домовленості про «тендер» (взято в лапки, бо НОК є громадською організацією і, власне, права на оголошення тендеру не має. Але це на папері. Власне, все якраз без лапок) були з UMC вже після продовження контракту з «Київстаром». Сергій Назарович визнав, що НОК не мав права укладати нові договори, але знов- таки послався на усні домовленості з керівництвом «Київстару». Потерпівши поразку в «звірці пропозицій» «Київстар» вирішив- таки подати до суду на необов’язкового партнера і відсудити в нього «неустойку». НОК наполягає на тому, що компанія першою порушила договір, розголосивши суму договору в ЗМІ. Проте, Сергій Бубка згоден з тим, що юридично саме НОК порушив зобов’язання і готовий за ухвалою суду, якщо таке станеться, виплатити «штраф» «київстарівцям». (Враховуючи новий гіпотетичний контракт на 28 млн. гривень, це буде чистою формальністю. — Авт. ).

Внаслідок невизначеності з майбутнім спонсором, виникли певні проблеми з підготовкою спортсменів до зимової Олімпіади в Туріні. Адже хто б не був офіційним партнером, трафіком на мобільні послуги виплачується лише частина грошей, інші — це «живе» фінансування потреб олімпійської команди. А це означає — збори, переїзди, оренди, екіпіровка. Сергій Бубка сподівається, що вже до вересня робота НОК увійде в звичне русло і новий спонсор приступить до своїх обов’язків.

Виникає питання: а що буде, якщо за рік у НОК надійде пропозиція від, скажімо, DCC з іще більш вигідними умовами? Знову розірвуть угоду, виплатять неустойку і спокійно працюватимуть із новим партнером?..

Юрій ЗЕЛІНСЬКИЙ, «День»
Газета: 
Рубрика: