Ви хропете? Що ж, ви не самотні. Численні коханці Катерини Великої скаржилися на її «звірине» хропіння. Не вплинули «нічні трелі» і на популярність таких історичних особистостей, як Вашингтон, Лінкольн, Рузвельт, Муссоліні. Проте це мала втіха для хропунів і хропух, які самі сплять, а іншим заважають. Якщо людина засинає в тиші, то після 8-9 годин відпочинку вона відновлює свої сили. Якщо ж занурення в сон супроводжується галасом, то для відпочинку недостатньо і 10 годин. Британські психологи стверджують, що хропіння є однією з потенційних причин розлучення. Але це не тільки шумова перешкода в домі, але й можливий симптом численних захворювань органів дихання, серцево-судинної системи тощо.
Боротися з хропінням намагалися давно. У старовину, наприклад, у Німеччині за хропунів було заведено молитися святому Власію. Наші предки прив’язували хропунам на спину шишку, щоб перешкодити спати на спині. Забороняли перед сном пити пиво і жувати цибулю. На жаль, допомагало мало.
Сучасні методи лікування хропіння цілком і повністю залежать від причини і тяжкості розладів. У будь-якому випадку не варто соромитися звертатися до фахівця. А ось так зване «побутове хропіння» можна спробувати «приглушити» самостійно.
— Воно характеризується тихими або середньої гучності, монотонними, короткочасними звуками. Часто це відбувається після перевтоми, вживання алкоголю, прийому заспокійливих препаратів. Причиною хропіння також можуть бути в’ялі м’язи глотки, м’якого піднебіння і язичка, — пояснює доктор медичних наук Юрій Мінін. — Нещодавно на базі нашого НДІ отоларингології АМН України ім. проф. О.С. Коломійченка завершено клінічні дослідження препарата Сліпекс серії Health Life. Це перший в нашій країні лікарський засіб для розв’язання проблеми хропіння. Спрей містить натуральні рослинні компоненти і використання препарату на ніч гарантує тихий сон. До складу спрея входить олія гаултерії, яка стимулює і тонізує в’ялі м’язи м’якого піднебіння і язичка, запобігаючи їх втягуванню. А олія м’яти перечної, евкаліптол, ментол обволікають, як природні мастила, запобігаючи вібрації стінок глотки, і діють, як антисептики. При цьому препарат не ушкоджує зубну емаль. Проте цей лікарський препарат не призначено для лікування серйозних паталогій носоглотки і інших захворювань, які можуть бути причиною хропіння і вимагають комплексного лікування під контролем лікаря. Запитуйте препарат в аптеках. Реєстраційне посвідчення МОЗ України № UA/2287/01/01 від 10.12.04.