Сергій Іванов про коректність
«Росія вибудовує свої відносини на пострадянському просторі у виключно коректному режимі». Про це заявив міністр оборони РФ Сергій ІВАНОВ , виступаючи в Нью-Йорку на неурядовій Раді з міжнародних відносин. За його словами, Росія «зробила все для того, щоб країни СНД встали на ноги як самостійні держави». Міністр додав, що російське керівництво має намір і надалі проводити політику, що грунтується на принципах добросусідства, істинної рівноправності, цілковитої поваги до минулого і майбутнього сусідів. До того ж, за словами Іванова, «Росія, по суті, дотує більшість країн Співдружності, постачаючи їм енергоносії за цінами, значно нижчими від світових. «Саме з цих причин ми гостро реагуємо й реагуватимемо на експорт революцій до країн СНД, хоч би якими кольорами вони прикривалися — рожевими, блакитними або сіро-буромалиновими», — заявив він, повідомляє Інтерфакс.
Іслам Карімов: СНД не є впливовим
«Сьогодні СНД не здатне приймати самостійні рішення, і комусь це явно на руку», — заявив президент Узбекистану Іслам Карімов у інтерв’ю російській «Независимой газете». «За весь час протистояння в Україні Співдружність жодного разу не висловила до цього свого ставлення. Адже туди приїхали всі хто завгодно і намагалися впливати на процес. А як вплинуло СНД? Зрештою, нас просто не може не цікавити те, що відбувається в Україні», — сказав Карімов. «Співдружність могла б впливати на ті або інші події, але такого жодного разу не сталося. Взагалі на пострадянському просторі надто багато розплодилося всіляких об’єднань на кшталт ЄврАзЕС, ОДКБ, ЄЕП, які голосно заявляють про себе, але особисто я поки що жодного особливого пуття від них не бачу», — заявив Іслам Карімов. Він також висловив переконання в тому, що в його країні революційні події неможливі, «оскільки цього не захоче сам народ».
«Слово не горобець»
Президент США Джордж Буш визнав, що деякі висловлювання, які його прославили, мали небажані наслідки. Звертаючись до журналістів американських газет на неформальній зустрічі в Білому домі, глава держави сказав: «Іноді у слів бувають наслідки через те, що їх витлумачили не в тому значенні, яке ви вкладали». Одним із найбільш красномовних прикладів такого нерозуміння, за його словами, стали широко відомі зауваження, зроблені ним через кілька днів після 11 вересня 2001 р. Тоді Буша запитали, чи бажає він смерті Осамі бен Ладену, якого вважали натхненником найбільш кровопролитних в історії США терористичних акцій у Нью-Йорку та Вашингтоні. «Я хочу правосуддя, — відповів на це президент. — У давнину на Заході США вивішували плакат із портретом злочинця і підписом: «Розшукується живим або мертвим». Згадуючи про ці слова, які у США розцінили як заклик до самосуду, Джордж Буш повідомив журналістів, що тоді його дружина Лора шпетила його за необачність. «Я не знаю, — продовжував президент, — чи можете ви назвати це жалем, але це точно був урок, що президент мусить пам’ятати про слова, які він іноді каже. Часом я кажу відверто, але слід пам’ятати про наслідки таких висловлювань».
Прогноз терору
Міжнародний тероризм у найближчі 15 років стане глобальним, а «Аль-Каїду» замінять інші екстремістські мусульманські угруповання. Про це йдеться в поширеній доповіді Національної ради з розвідки США, озаглавленій «Карта глобального майбутнього». «Головну стурбованість викликає можливість оволодіння терористами бактеріологічною зброєю, або, що менш імовірно, ядерними установками, однак і те, і інше може викликати величезну кількість жертв», — зазначено в доповіді. Крім того, аналітики прогнозують, що до 2020 року Китай та Індія стануть головними «дійовими особами» на світовій арені. Серед іншого прогнозується, що кінематограф Індії витіснить кінопродукцію Голівуду з лідируючого місця, повідомляє Інтерфакс. Експерти також вважають, що у світі відбудуться важкі зміни, зокрема, очікується поява на ринку праці додатково близько 1 млрд. людей, що вплине на соціально-економічне становище і в багатих країнах, і в країнах, що розвиваються. Національна рада з розвідки — незалежна організація, зв’язана, однак, із розвідувальними службами США. У складанні доповіді брали участь кілька тисяч експертів із різних континентів.
На новий термін — за бажанням народу
Хосні Мубарак готовий залишитися на посаді президента Єгипту ще на один термін, якщо цього захоче єгипетський народ. Як повідомив учора супутниковий телеканал «Аль-Джазіра», відповідну заяву Мубарак зробив у інтерв’ю національному телебаченню. «Весь час, що я перебував на чолі держави, я багато працював на благо єгипетського народу. І якщо єгиптяни попросять мене продовжити керівництво країною, я, звісно, виконаю їхнє прохання», — сказав він. 76-річний Хосні Мубарак займає посаду голови єгипетської держави з 1981 року, нагадує РІА «Новости». У 2006 році, в разі переобрання, Мубарак відзначить чвертьстолітній ювілей свого правління.
В Ірані відкрилося жіноче інформагентство
В Ірані розпочало роботу жіноче інформаційне агентство, повідомляє РІА «Новости». Як заявила журналістам керівник нового агентства Садіке Канаді, «на стрічці публікуватимуть актуальні та важливі матеріали про насущні проблеми жінок в Ісламській Республіці й інших країнах, їхню роль у політиці, економіці, культурі та спорті». «Жіноче агентство не піддаватиметься феміністським настроям і покликане привернути увагу іранської та світової громадськості до дотримання прав жінок у різних державах світу, де їх порушують», — додала Канаді. На церемонії відкриття агентства були присутні керівники міністерства культури, іранські парламентарії.
Пхеньян прагне до компромісу?
Північна Корея може протягом кількох тижнів повернутися до шестисторонніх переговорів про свою ядерну програму. Як повідомляє Бі-Бі-Сі, про це заявили представники делегації конгресу США, яка днями відвідала Пхеньян. Державне інформаційне агентство Північної Кореї також повідомило про бажання Пхеньяна не тільки відновити переговори, а й досягнути дружніх відносин зі США. Єдина умова — щоб Вашингтон припинив «втручання у внутрішні справи» КНДР і критику режиму Кім Чен Іра. Підбиваючи для журналістів підсумки чотириденних переговорів у Північній Кореї, конгресмен від республіканців Курт Велдон сказав, що північнокорейське керівництво готове до серйозних переговорів. Він не уточнив можливої дати поновлення шестисторонніх зустрічей з участю представників КНДР, Південної Кореї, Китаю, Росії, США та Японії. Також поки що неясно, на які компроміси готова піти КНДР. Раніше комуністичний режим країни вимагав в обмін на ліквідацію своєї ядерної програми економічну допомогу та гарантії безпеки. У свою чергу США наполягали на повному й остаточному демонтажі північнокорейських ядерних об’єктів. Попередні три раунди переговорів закінчилися безрезультатно.