Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

31 серпня, 2004 - 00:00

Зерновий «перегрів»

Дніпропетровщина купається в зерні нового урожаю. Як повідомив на прес-конференції заступник голови облдержадміністрації Микола Волосянко, незважаючи на підступи природи, що «подарувала» у серпні потрійну норму опадів, на полях області зібрано 2,2 млн. тонн ранніх зернових. З них приблизно 70% складає продовольче зерно досить високої якості. Керівництво області сподівається з лишком компенсувати фінансові втрати, що зазнала Дніпропетровщина минулого року через катастрофічний неврожай. Наприклад, повністю ліквідувати п’ятимільйонну заборгованість із зарплати на селі, добудувати п’ять сільських шкіл, забезпечити кошти на нову посівну. Не виключається і можливість зниження цін на хліб, щоправда, як уточнив М. Волосянко, «не за рахунок сільгоспвиробника».

Для того, щоб не допустити традиційного сценарію — скупки зерна за безцінь і чи не на корені — було вирішено весь продаж пустити через біржі. Причому усього лише через дві — Придніпровську товарну та Катеринославську, які мають «усі необхідні ліцензії». Біржовики, у свою чергу, запевняли, що уже перші торги дали досить пристойну і вигідну для сільгоспвиробника ціну — не менше 800 гривень за тонну продовольчої пшениці. Проте, повідомив М. Волосянко, тепер виявилося, що всього 5% проданого зерна було реалізовано через вказані біржі. Решту зернотрейдери повезли «в обхід», платячи за тонну приблизно на 200 гривень менше. Керівництво області це розцінило як «відкритий грабіж селян», а тому до районних адміністрацій пішла телеграма, що попереджувала про «сувору відповідальність». Крім того, на елеватори вирушили перевіряючі, які виявили в переважній більшості випадків заниження якісних показників зерна, що дозволяє маніпулювати ціною при оформленні угод і сплаті податків. «Акти, — сказав заступник голови облдержадміністрації, — ми передаємо до прокуратури, міліції та СБУ, розраховуючи на конкретну допомогу «силовиків». Пiдготував Вадим РИЖКОВ, «День».

Продовження теми — на стор. "ЕКОНОМІКА"

«Козацький степ» по-британськи

Учора у Великій Британії почалися традиційні щорічні українсько-польсько-британські миротворчі польові тактичні навчання «Козацький степ-2004», що проходять у рамках програми НАТО «Партнерство заради миру». Ці навчання проводяться у Великій Британії вже втретє. У них візьмуть участь майже 300 військовослужбовців аеромобільних підрозділів з України, Польщі та Великої Британії, повідомляє прес-служба українського Міністерства оборони. Збройні Сили України на навчаннях представляють два взводи 79-го окремого аеромобільного полку Південного оперативного командування та взвод курсантів 3-го курсу аеромобільного факультету Одеського інституту Сухопутних військ.

Тема «Козацького степу-2004» — вдосконалення навичок військовослужбовців трьох країн під час проведення операції з підтримки миру в складі багатонаціонального контингенту, а також досягнення високого рівня взаємодії між національними підрозділами. Очікується, що «Козацький степ-2004» проходитиме в три етапи на трьох британських полігонах — «Коп Хіл Даун», «Квебек Фарм» і «Ледвел Фарм» і завершиться 13 вересня. Ідея проведення «Козацького степу» виникла 1996 року під час зустрічі глав оборонних відомств України, Великої Британії та Польщі. 1997 року Україна приймала учасників перших навчань на полігоні «Широкий лан». У подальші роки навчання проходили по черзі на територіях країн- засновниць цього миротворчого заходу.

Чого вчити в Донецьку

«Ми повинні визначитися, кого вчити, чому вчити та як це зробити найкраще», — заявив губернатор Донецької області Анатолій Близнюк, коментуючи перебіг підготовки регіону до нового навчального року. За даними Головного управління освіти Донецької облдержадміністрації, школи та вищі навчальні заклади Донеччини вже цілком готові до початку навчання, а забезпечення дітей підручниками буде стовідсотковим.

За оперативними даними, 1 вересня 2004 р. у 1129 загальноосвітніх навчальних закладах Донецької області розпочнуть навчання 447554 учнів. У Донецьку 1 вересня відкриється 170 загальноосвітніх навчальних закладів різних типів і форм власності, у яких навчатимуться близько 91 тисячі учнів. З урахуванням демографічної ситуації в області, закрито 8 шкіл і 6 дошкільних закладів, реорганізовано 31 загальноосвітній заклад (змінилися ступені навчання, створено комплекси «школа-садок», нові типи закладів), збільшилася кількість шкіл нового типу. Додатково відкриють новий ліцей у Куйбишевському районі міста, 4 гімназії (Куйбишевський і Кіровський райони), а також навчально-виховний комплекс (Ленінський район). Розширюється мережа шкіл і класів із поглибленим або профільним вивченням предметів. Із першого вересня 2004 року такі класи відкриють ще в 16 навчальних закладах, а 32 міські школи та 540 класів працюватимуть з українською мовою навчання.

Крім того, на думку губернатора області, сьогодні фахівцям регіону треба потурбуватися дуже важливим насущним питанням розвитку та вдосконалення навчального процесу.

Як повідомив А. Близнюк, сьогодні в регіоні спостерігається надлишок одних професій і спеціальностей та дефіцит інших. Наприклад, підприємства й організації області вже не дуже потребують економістів, юристів і фінансистів, зате їм потрібні гірничі інженери, інженери- металурги, ливарники, машинобудівники, попит на яких поки що перевищує пропозицію, повiдомляє Ганна ХРИПУНКОВА, Донецьк.

Газета: 
Рубрика: