Поки Україна святкувала День незалежності, її повпреди на Олімпійських іграх підвищували рейтинг своєї країни, доводячи, що ми є могутньою спортивною державою.
«Золота лихоманка», що захлеснула Америку понад сто років тому, знаходить своє продовження й через покоління на Олімпіаді. Причому — в українців. Наші спортсмени, немов змагаючись один з одним, хто більше здобуде золота, обганяють на своєму шляху менш успішних конкурентів. 26-літній батутист Юрій Нікітін не залишив шансів своєму іменитішому колезі, 34-літньому олімпійському чемпіону Сіднея Олександру Москаленку з Росії. Свою програму він виконав набагато чистіше і з результатом 41,5 випередив безумовного фаворита. У Москаленка — 40,8. Особливо цінна ця медаль для Юрія тим, що він прикро не потрапив на попередні Олімпійські ігри. Після виступу наш батутист не приховував радості та наголошував, що цю медаль він заслужив своїми копіткими 14-літнiми тренуваннями.
Таким чином ми підтвердили реноме однієї з «найстрибучіших» націй. Після «срібла» Оксани Цигульової в Сіднеї — верхня сходинка п’єдесталу в українців. Підтвердили ми й ще одне правило, яке багато хто вже вважає невикорененим міфом. Україна, як і раніше, є однією з провідних країн у спортивній гімнастиці. Так, на рівні команди чи абсолютного чемпіона більше шансів мають росіяни, китайці, румуни, але на окремо взятому снаряді українці цілком можуть скласти конкуренцію грандам. Як зробив це Валерій Гончаров, котрий бездоганно виступив на брусах. (Пам’ятаєте Атланту-96 і Рустама Шарипова?). У фіналі Гончаров (9,787 бала) зумів випередити японця Хіроюкі Таміта (9,775) і китайця Лі Сяопена (9,762). А буквально за кілька годин до цього першою (!) олімпійською чемпіонкою із вільної боротьби — ця дисципліна лише в Афінах включена до програми Ігор — стала наша співвітчизниця Ірина Мерлені-Мельник (до 48 кг). У фіналі трикратна чемпіонка світу в наполегливій сутичці виявилася сильнішою за японку Ічо Чихару. Власне, рахунок після додаткового часу був рівним — 2:2, але японка нахапала більше суддівських попереджень. Отака «золота лихоманка» у виконанні українців і стійке місце в дюжині найсильніших спортивних держав світу. А крім того, за попередні дні наша скарбничка досить рясно поповнилася й іншими дорогоцінними металами. Особливо хочеться відзначити «срібло» екіпажу Руслани Таран у дисципліні яхт Інглінг. Крім Руслани, до цього успіху в Адріатиці причетні Ганна Калініна та Світлана Матеушева. Уперед українки пропустили лише екіпаж з Великої Британії. Але, напевно, найнесподіванішим «сріблом» України на Олімпіаді варто визнати друге місце Олени Красовської в бігу на 100 м із бар’єрами. Встановивши власний рекорд, вона поступилася лише американці Джоані Хейєс (12,37).
«Золотий» почин Наталії Скакун у штанзі підтримав важкоатлет (до 105 кг) Ігор Разоренов. Із результатом 420 кг (190 — ривок, 230 — поштовх) він поступився лише угорцю Ференцу Жиюрковичу і лише за рахунок того, що власна вага виявилася більшою (!), та росіянину Дмитру Берестову, який підняв 425 кг. А ще були «бронзові» успіхи українців у академічному веслуванні. І чоловіки, і жінки підтвердили високий клас. Також не можна обійти увагою і командну стрільбу з лука, де наша трійка робін гудів поступилася лише найсильнішим на даний момент збірним Кореї і Таїланду. Зате в матчі за третє місце ми обійшли американців — 237:235.
А тим часом Олімпіада неухильно рухається до свого завершення. Підсумки підбивати ще рано, хоча вже зараз очевидний провальний виступ росіян і просто фантастичний (уявіть, що буде через чотири роки на Олімпіаді в Пекіні) спортсменів Китаю.