Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

ФЛОРИСТИКА

20 травня, 2004 - 00:00

Приквартирний квітник

Погляди перехожих мимоволі затримуються на потопаючих у квітах балконах. А краса досягається правильним поєднанням та вмілим розставлянням рослин різної форми, висоти, кольору і строків цвітіння. Маючи в своєму розпорядженні асортимент рослин, здатних рости на балконі, можна, заздалегідь продумавши деталі оформлення, створити чудовий приквартирний сад.

Для того, щоб балкон мав нарядний вигляд протягом усього сезону, необхідно підібрати рослини різних строків цвітіння. Колірне рішення може бути однотонним або строкатим (мікс-стиль). Однотонне рішення — найпростіше, але завжди ефектне. Мікс-стиль дає велику свободу вибору кольорів, але не слід прагнути до великої їх різноманітності, цілком вистачить двох-трьох кольорів. Надмірна строкатість на невеликому просторі заважка для сприйняття. Щоб оформлення не мало недоладного вигляду, вибрані кольори повинні гармоніювати один з одним або бути протилежними, проте взаємодоповнюючими. Червоні та яскраво-рожеві квіти виглядатимуть яскравіше на фоні білих, а сині та фіолетові — на фоні оранжевих або жовтих. А поєднання білого, рожевого та світло-блакитного створить враження чистоти та простору. Для урівноваження колірної гами іноді до композицій вводять так звані структурні рослини з густим красивим листям. Їхнє основне завдання — створити спокійний гармонійний фон. Цікаві композиції можна отримати, якщо підібрати рослини з листям різноманітного забарвлення.

Розміщуючи рослини, слід стежити за тим, щоб вони не затіняли, не загороджували, а підкреслювали достоїнства одна одної, як, наприклад, жовті тюльпани або нарциси та братки. Великі рослини в діжках краще розмістити в кутках балкона або біля стіни, де вони менше страждатимуть від вітру. А висаджені на передньому плані в ті самі діжки однолітники не тільки прикриють посуд і слугуватимуть обрамленням великим рослинам, а й перешкоджатимуть висиханню грунту.

І, звичайно, особливе місце займають на балконі ароматні квіти. Висаджуючи запашні рослини, намагайтеся не змішувати запахи, а розміщувати їх серед нейтральних рослин. Невід’ємною частиною балконного дизайну є в’юнкі й ампельні рослини. Перші підіймаються опорами вгору, драпіруючи не завжди гарні стіни будинку, другі звисають униз, декоруючи тим самим стінки ящиків і горщиків. Ящики, горщики та кашпо повинні відповідати вибраному художньому стилю. Наприклад, життєрадісна мікс-композиція а-ля сільський квітник матиме гарний вигляд у плетених кошиках, а троянди — в класичних вазонах. А розміщуючи серед квітів різні модні прикраси (вертушки, керамічні та скляні фігурки тощо), важливо не «перегнути палку», щоб внести в композицію різноманітність та оригінальність, а не еклектику і дисонанс.

Кактус для тещі

Шлях до серця будь-якої жінки, в тому числі й тещі, лежить через компліменти та квіти. Звичайно, жодного особливого «тещиного букета» не існує. Купуючи букет для тещі, слід дотримуватися тих загальних правил квіткового етикету, які однаково важливі для всіх випадків життя.

Найбільш безпрограшний варіант — подарувати людині ті квіти, які вона любить. У тому випадку, якщо ви не знаєте смаків вашої тещі або ж з якоїсь причини не можете подарувати їй її улюблені квіти, найкраще зупинити свій вибір на букеті з кількох видів квітів. Дуже важливо, щоб букет не здавався строкатим: для цього досвідчені флористи ретельно продумують його колористичну гаму та стиль оформлення. Не варто дарувати тещі ніжні квіти з тонким ароматом або квіти в бутонах. Такі букети більше личать юним дівчатам. Жінкам у розквіті років прийнято дарувати квіти, які вже розкрилися в усій їхній красі. Колірна гама такого букета може бути різною, але обов’язково насиченою, інтенсивною. А пастельні тони більше личать юним створінням.

Хорошим подарунком для тещі будуть квітучі горшкові рослини. Проте можна обійтися і без них, вибравши щось оригінальніше, наприклад, рослину, відому в народі як «тещин язик», або ж кактус з інтригуючою назвою «тещин стілець».

Серед кімнатних рослин принаймні три непрямо стосуються образу тещі. Одна з них — ехінокактус Грузона. Висота дорослого екземпляра цього кактуса — приблизно 1 метр за такого самого діаметра. Усіяну колючками кулю з дещо приплюснутою верхівкою якийсь дотепник прозвав «тещиним стільцем» і відтоді назва міцно пристала до рослини. Коштують ці кактуси досить дорого, але від цього кількість охочих зробити своїй любій тещі оригінальний подарунок не меншає.

До «тещиних рослин» зараховують також гемантус — цибулинну рослину з Південної Африки з товстим м’ясистим і досить широким листям, що нагадує закручений трубочкою язик. Саме з цієї причини гемантус у народі більше відомий як «тещин язик». На цю саму назву претендує ще одна рослина з твердим листям, що стирчить просто із землі. Це — сансев’єра або «щучий хвіст», як ще називають цю рослину. Чергування світлих і темних поперечних смужок на листках сансев’єри справді нагадує луску щуки. А ось довжина листя викликає вже аж ніяк не рибні, а, швидше, «довгоязикі» асоціації. І знов-таки згадується теща. «Тещин язик» — народна назва сансев’єри. У дикому вигляді ця рослина росте на острові Цейлон, а в Індії її вирощують на плантаціях.

За матеріалами інтернет-видань підготувала Катерина ЗОРКІНА, «День»
Газета: 
Рубрика: