Візит президента Росії Володимира Путіна до Великої Британії важливий для історії світової дипломатії. Протягом 129 років ні російські, ні радянські лідери не відвідували Лондон із державними візитами. У 1874 році до Британії приїжджав цар Олександр II, який видав свою дочку Марію за герцога Единбурзького. Після революції в Росії, вбивства Миколи II та його сім’ї — прямих родичів британської монаршої фамілії — королівський будинок Віндзорів утримувався від запрошення радянських керівників до Великої Британії. Після демократичних перетворень у Росії 1994 року Москву відвідала Єлизавета II. Та знадобилося ще дев’ять років, щоб державний візит президента Росії до Великої Британії, нарешті, відбувся (раніше він відвідував Лондон, але не за запрошенням королеви).
У 1874 році російський монарх Олександр II прибув до Віндзорського палацу з багатогодинним запізненням — його яхта сіла на мілину біля узбережжя Нідерландів. Президент Путін із дружиною прилетіли до Лондона вчасно. Приймали їх iз королівськими почестями: у парадній королівській кареті доставили на зустріч iз королевою та герцогом Единбурзьким до Букінгемського палацу, який став офіційною резиденцією російського президента та його дружини на час візиту. Сьогодні ж подружжя Путіних вирушить до Шотландії — так захотів сам президент. У четвер Володимир Путін разом із британським прем’єром Тоні Блером відкриють російсько-британський Енергетичний форум.
Тема енергетики чи не головніша для цього візиту, ніж примирення після іракської сварки. Як заявив напередодні Тоні Блер, після оголошення про створення російсько-британської нафтової компанії з участю «Брітіш петролеум» (BP) і рішення концерну «Роял Датч/Шелл» про великі капіталовкладення в нафтогазовий проект «Сахалін-2» Велика Британія повинна стати найбільшим іноземним інвестором у Росії. Як відомо, в лютому російська «Альфа-Груп», «Аксесс/Ренова» і ВР оголосили про підписання масштабної угоди і створення спільної нафтової компанії. Нова структура буде називатися «ТНК-ВР».
Єдине, що може дещо затьмарити візит російського президента до Лондона — те, що в британській столиці також знаходиться емісар Аслана Масхадова Ахмед Закаєв, справу якого розглядає суд, і численні противники чеченської війни, як завжди готові провести демонстрацію протесту.