Скандальний Саміт Землі
Заключне засідання саміту зі стійкого розвитку, що відбувається в Йоганнесбурзі, вчора почалося зі скандалу. Члени екологічних організацій влаштували галасливу акцію протесту під час виступу держсекретаря США Коліна Пауелла, заглушивши частину його промови. Щонайменше двох людей було виведено із зали службою безпеки. Раніше представники неурядових організацій символічно залишили залу засідань на знак протесту проти проекту заключного документа, який, на їхню думку, не відповідає вимогам сучасності. Пауелл заявив, що США працюють над розв’язанням екологічних проблем, у тому числі й питань, пов’язаних із глобальним потеплінням. Багато громадських організацій, у тому числі таких відомих, як Greenpeace, Oxfam, WWF та «Друзі Землі», вже заявили, що саміт провалився. У заяві Oxfam говориться, що результати конференції — не більш ніж «крихти для бідняків», і що все, що відбувалося в Йоганнесбурзі — це «перемога егоїзму та жадібності». Представник Greenpeace Стів Сойєр сказав: «Все закінчилося набагато гірше, ніж ми очікували». Деякі представники неурядових організацій вважають, що остаточні документи конференції могли б бути більш амбіційними — якби не позиція Вашингтона, яка нібито завадила досягненню багатьох домовленостей.
Тирасполь проти об’єднання армій
Голова Верховної ради Придністров’я Григорій Маракуца висловив незгоду із заявою міністра оборони Молдови про необхідність об’єднання збройних сил сторін. «У випадку розв’язання придністровського конфлікту армію необхідно створювати з нуля, після розпуску всіх озброєних формувань. Пройшло всього десять років після збройного конфлікту в Придністров’ї. Неможливо об’єднати в єдину армію людей, які стріляли один в одного», — заявив він учора Інтерфаксу . Напередодні міністр оборони Молдови, дивізійний генерал Віктор Гайчук висловився за об’єднання збройних сил сторін у єдину армію. «Це доведе світу, що ми є демократичною або прагнучою до демократії державою», — заявив міністр. Чисельність Національної армії Молдови після недавніх скорочень становить 7,2 тис. чоловік. Озброєні сили Придністров’я нараховують близько шести тисяч чоловік.
Жириновського не пускають до Латвії
Уряд Латвії повідомив про відмову видати в’їзну візу Володимиру Жириновському. Жириновський звернувся до латвійського посольства за візою на тиждень. Він мав намір почати свій візит учора з участі у святкуванні річниці російськомовної телепрограми. Однак із 1993 року його ім’я знаходиться в чорному списку осіб, яким латвійський уряд забороняє в’їзд у країну.
Масове дезертирство в Азербайджані
Більше двох тисяч чоловік дезертирували із найпрестижнішої Азербайджанської військової академії. Ця масова акція була здійснена на знак протесту проти посилення режиму, введеного два місяці тому Вищою військовою школою. Згідно з новими правилами, учні повинні провести в академії більше часу, тому що скоротилася кількість звільнень. За повідомленнями, це було рекомендовано міністром оборони країни Сафаром Абієвим. Згідно із законом, відсутність учнів, які не отримали звільнення, кваліфікується як дезертирство. Бі-Бі-Сі повідомило, що ця масова акція нанесла серйозний удар по престижу азербайджанських збройних сил, які формально все ще знаходяться у стані війни з Вірменією, мотивом до якої став Нагірний Карабах.
З астероїдами нам поки що не впоратися
Якби незабаром виникла загроза зіткнення Землі з великим астероїдом, то жителі нашої планети виявилися б безсилими запобігти катастрофі. Таку думку висловили американські вчені Дон Йєоманс і Кларк Чепмен. Вони зазначили, що брак фінансових коштів не дозволяє фахівцям розробити заходи із відхилення блукаючих небесних тіл від їхньої небезпечної для землян орбіти. Дану проблему багато в чому спричинила відсутність досі реальної загрози катастрофи. При цьому, на думку багатьох експертів, дуже серйозну загрозу життя на Землі становлять не тільки великі астероїди, але й прибульці з космосу діаметром від 300 метрів. Вчені підкреслюють, що навіть у США, влада яких постійно готова до багатьох природних катастроф, цілком відсутній план дій на випадок подібних зіткнень, — повідомляє Інтерфакс
ОПЕК не збільшить видобуток нафти?
Іран передбачає, що ОПЕК не відгукнеться на пропозицію збільшити квоти на видобуток нафти з метою зупинити збільшення цін на сировину. Як повідомило агентству Блумберг джерело в Тегерані, деяке збільшення попиту на сировину не може слугувати основою для припущення про те, що ОПЕК ухвалить рішення збільшити пропозицію нафти в четвертому кварталі 2002 року. Три інших члени ОПЕК — Кувейт, Венесуела і Катар — передбачають, що пропозиція на ринку нафти неминуче зростатиме. Індонезія виступає категорично проти цього процесу. ОПЕК повинна ухвалити рішення про зміну квот на видобуток нафти на черговій конференції картелю в Осаці 19 вересня. На сьогодні загальна квота 10 країн ОПЕК, крім Іраку, становить 21,701 млн. барелів на добу. Вона діє з 1 січня поточного року.