— Який розвиток відносин можна відзначити за останній час?
— Після саміту в Ялті в нас відбувся дуже плідний діалог на міністерському рівні в листопаді в Нью- Йорку під час сесії Генеральної Асамблеї ООН, і тому ми оптимістично налаштовані щодо мадридського форуму Україна—ЄС.
— Які питання обговорюватимуться в Мадриді?
— Ключове питання нашого двостороннього діалогу стосуватиметься поглиблення співробітництва в сфері оборонної політики і безпеки в Європі. Не менш важливим будуть дискусії щодо енергетичного співробітництва між Україною і ЄС, зокрема непорозуміння щодо участі Євросоюзу у добудові ядерних реакторів на Рівненській та Хмельницькій електростанціях. Однак ми сподіваємося, що в Мадриді ми знайдемо порозуміння.
— В Україні дещо остерігаються, що імплементація російсько-європейського проекту побудови нових нафто- та газопроводів в обхід України зменшить її роль як основної транзитної держави постачання енергоносіїв у Європу.
— Я думаю, Україні не слід брати близько до серця проект диверсифікації шляхів енергопостачання. Україна й надалі залишатиметься важливою державою у новій енергетичній стратегії ЄС. Інша справа — як Україна виконуватиме гарантії безпеки постачання нафти й газу в Західну Європу.
— Очевидно, питання майбутніх парламентських виборів в Україні буде обговорене не в останню чергу?
— Так, ми будемо стежити за парламентськими виборами в Україні. Сподіваємось, що вони відповідатимуть стандартам європейської демократії. А також відкритим питанням у нашому діалозі залишається справа Гонгадзе, Александрова та інших загиблих журналістів.