— Ви не пов’язуєте напруження ситуації в Абхазії з антитерористичною кампанією, оголошеною США?
— Грузія однією з перших приєдналася до антитерористичної коаліції. Останнім часом, а особливо перед антитерористичною операцією, було розгорнено в російських мас-медіа широкомасштабну інформаційну антигрузинську кампанію. В Абхазії — складна ситуація, але вона такою була і протягом останніх восьми років, з 93-го року, коли було досягнуто перемир’я.
— Як в Тбілісі планують вирішення становища, що склалося?
— Керівництво країни неодноразово заявляло, що питання, пов’язане з абхазьким конфліктом, буде вирішуватися тільки мирним шляхом. Така позиція залишається і сьогодні. Є для цього всі підстави, і Грузія готова до того, щоб вирішувати проблему зі всіма зацікавленими сторонами дипломатичним шляхом. Хоча в Абхазії ситуація завжди була небезпечною, і це повинні все розуміти. До того часу, поки проблему не буде вирішено остаточно і саме мирним шляхом, вона буде залишатися вибухонебезпечною.
— Тобто воєнна операція не передбачається?
— Воєнна операція не передбачається. Інформація про те, що грузинська сторона почала воєнні дії, почала бомбити, є неправдивою. У Грузії немає ніяких резонів бомбити свою територію. Більш того, я скажу, що 9 жовтня о 5 годині 10 хвилин на частину Кодорської ущелини, контрольовану грузинською стороною, з боку села Сакені залетіли два вертольоти і здійснили бомбардування грузинського села Лата. Потім близько шостої ранку чотири літаки типу СУ-25 здійснили масоване бомбардування за два кілометри від грузинського села Омарішара. Таким чином було порушено повітряний простір Грузії з території Абхазії. Всі літальні апарати були без розпізнавальних знаків. І це не перший випадок. Я з повною відповідальністю можу вам сказати, що коли я працював ще заступником міністра оборони Грузії, було як мінімум два порушення повітряного простору з подальшим бомбардуванням Кодорської ущелини. Але ніхто на наші заяви не звертав уваги. Сьогодні ми маємо справу з широкомасштабною провокацією. Якщо це не припиниться, то все може перерости в агресію проти Грузинської держави.
— Раніше в порушенні повітряного простору Грузія підозрювала Росію...
— Це були не просто підозри, а ми пред’являли незаперечні докази. Зараз важко когось звинувачувати, але якщо російська сторона проведе розслідування з цього приводу, то думаю, всі відповіді будуть знайдені. Грузія ж не має ані таких вертольотів, ані літаків без розпізнавальних знаків.
— На вашу думку, якій із зовнішніх сил ситуація, що склалася в Абхазії, найбільш вигідна?
— Очевидно, є певні сили в Росії, які зацікавлені в дестабілізації обстановки в Абхазії. Про що свідчить й антигрузинська кампанія у ЗМІ Росії. Останнім часом з’явилася надія на розв’язання конфлікту, почали проявлятися дуже хороші симптоми, зав’язувалися певні контакти... Кілька разів приїжджав керівник самопроголошеної Абхазької республіки до Тбілісі. Вочевидь, саме близькість вирішення проблеми і не дає комусь спокою...
— Чи маєте ви додаткову інформацію про катастрофу українського вертольота Мі-8 в Грузії?
— Вертоліт пересувався над територією Абхазії, яку ось уже вісім років, на жаль, не контролює Грузія. Там знаходяться російські миротворці, місія спостерігачів ООН... Вертоліт зазнав катастрофи саме в районі, неконтрольованому грузинською владою. На жаль, усі, хто був на борту вертольота, загинули. У тому числі український екіпаж.