БЕЗ ПIНЧУКА ПОГАНО… В ПРЕС-СЛУЖБІ ФРАКЦІЇ «ТРУДОВА УКРАЇНА», ЧЛЕНАМИ ЯКОЇ Є ВІКТОР ПІНЧУК ТА ІННА БОГОСЛОВСЬКА, КОРЕСПОНДЕНТУ «ДНЯ» НЕ ЗМОГЛИ НIЧОГО НІ ПІДТВЕРДИТИ, НІ СПРОСТУВАТИ, ЗАЯВИВШИ, ЩО ВПЕРШЕ ЧУЮТЬ ПРО СТВОРЕННЯ БУДЬ-ЯКИХ БЛОКІВ ПОЗА ТУНДРОЮ. ЩО СТОСУЄТЬСЯ НЛО, ТО ДЕПУТАТ ІННА БОГОСЛОВСЬКА (ФРАКЦІЯ «ТРУДОВА УКРАЇНА») ПІДТВЕРДИЛА «ДНЮ» ПРОЦЕС СТВОРЕННЯ ЦЬОГО БЛОКУ І СКАЗАЛА, ЩО «ВІН БЛИЗЬКИЙ ДО НАРОДЖЕННЯ». ЗА ЇЇ СЛОВАМИ, «НОВИЙ БЛОК — ЦЕ НЕ НЛО, ЦЕ ЦІЛКОМ РЕАЛЬНИЙ САМОСТІЙНИЙ ПРОЕКТ». З ПРИВОДУ НАМІРІВ ВІКТОРА ПІНЧУКА, І. БОГОСЛОВСЬКА СКАЗАЛА: «НАСКІЛЬКИ Я ЗНАЮ, ВІН ПРИЙНЯВ ОСТАТОЧНЕ РІШЕННЯ ЙТИ ПО МАЖОРИТАРНОМУ ОКРУГУ»
У надрах блоку ТУНДРА, що формально зберігає свою єдність, зріє два самостійних блоки: «Наша сила» (чи «Нова сила» — остаточної назви начебто ще немає) на чолі з Віктором Пінчуком і «Нове ліберальне об’єднання» (НЛО) Інни Богословської і Валерія Хорошковського. (Позавчора з прогнозом про появу подібних блоків на «круглому столі» в «Дні» виступив політолог Михайло Погребінський). Незважаючи на те, що офіційних заяв про створення цих блоків не було, політологи прораховують, як їх поява вплине на передвиборчий ландшафт. Як заявив в інтерв’ю ForUm’у директор незалежного центру соціолог Олександр Вишняк, «після того, як було заявлено про утворення Нового ліберального об’єднання Богословської і Хорошковського, загроза розпаду блоку ТУНДРА — очевидна».
«Те, що тільки тепер Пінчук уперше визначив (нагадуємо, мова поки що йде про версії — Ред. ) свої суто політичні амбіції, може свідчити про те, що він не задоволений тим, що «Трудова Україна», яку здебільшого фінансує і забезпечує інформаційною підтримкою саме він, фактично не працювала на нього особисто» — вважає головний редактор журналу «Політична думка» Олександр Дергачов. На його думку, «з двох нових об’єднань — Богословської і Пінчука — серйозно можна говорити тільки про останнє. Саме під Пінчуком сьогодні великий ресурс, який може працювати дуже ефективно, і зокрема забезпечити проходження в парламент». Але, на думку Дергачова, два нових утворення в ТУНДРі самі по собі не можуть набрати такої ваги, щоб самостійно брати участь у виборах, і будуть орієнтуватися на існуючі структури. В разі «Нашої сили», на думку політолога, доведеться працювати або в напрямі зміни влади в «Трудовій Україні», або — розконсервації партій, які досі існували формально. «Пінчук також працюватиме над тим, щоб сконцентрувати значний ресурс на створення своєї фракції в новому парламенті», — сказав Дергачов. Одночасно він не вважає нові брунькування в ТУНДРі кризою пропрезидентських сил.
На думку, політолога Вадима Карасьова, «ініціатори створення ліберального блоку (НЛО. — Ред. ) вважають, що правий фланг в Україні ще не зайнятий, і в суспільстві є запит на ліберальну ідею. Це неправильне посилання політологів і політтехнологів, які проектують цей блок». Карасьов вважає, що в Україні неможливо з нуля змоделювати ліберальну течію, і ця ніша не може бути самостійною, тому що ті праві, які її традиційно займають — національно забарвлені (Рухи, ПРП). Одним з варіантів, з якою метою створюється новий ліберальний блок, на думку політолога, «може бути перетягування голосів з блоку Ющенка і спроба зайняти нішу між центром і правим флангом. Якщо цей блок зуміє набрати на виборах 4-5% голосів, то це буде для нього великим успіхом і гарним почином на перспективу. У випадку, якщо це завдання не буде виконано, новий блок буде просто дробити правий центр. І якщо блок Богословської і Хорошковського дійсно має намір проповідувати ліберальну ідею, то він приречений залишатися партійною мікроформацією».