Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

До Великодня хліб триматимуть...

12 квітня, 2001 - 00:00

Вчора уряд розглядав питання про нормалізацію ситуації на ринку зерна, борошна та хлібопродуктів. Це викликано підвищенням цін у східних регіонах України. Перший віце- прем’єр пояснює це діями власників зернопереробних підприємств у цих регіонах, які «хочуть мати власні «підйоми», а губернатори багатьох областей відмовляються закуповувати борошно із Держрезерву.

Вчора голова Держрезерву Євген Червоненко висловив свою позицію: «Зерно цього року продаватися не буде, перемоловши його на борошно, ми матимемо 100-відсоткову рентабільність, що дозволить нам провести закупівлю зерна нового врожаю. Натомість Держрезерв у змозі виставити на продаж від 70 до 100 тис. тонн борошна за найнижчою ринковою ціною». Є.Червоненко визнає наявність дефіциту зерна, але вважає його штучним, бо «багато зерна приховується в областях». Небажання більшості областей закуповувати борошно він пояснює тим, що «йде боротьба за гроші»: у регіонах склалася система контролю за прибутковим ринком хліба.

Тим часом на Київському хлібокомбінаті №11 вчора ж проходив «День оцінки якості». На підтвердження своїх досягнень українські пекарі разом iз так званою пасхальною випічкою продемонстрували свої вироби (соломка, сушка, бублики), що йдуть на експорт і користуються попитом у іших країнах. За останні роки експорт продукції хлібопекарської промисловості до таких країн як Канада, США, Німеччина та Ізраїль відчутно зріс. Якісний хліб вимагає й відповідного зерна. За словами заступника директора хлібокомбинату №11 Василя Рудого, «зерна поки що вистачає» не тільки для роботи на київському та загальнонаціональному ринках, а також і для експортної продукції. Але частина необхідного комбінату борошна вже зараз імпортується з Росії. Пекарів дивує позиція уряду, точніше, як зазначив В. Рудий, «вона практично відсутня». І тому свій прогноз щодо цін на хліб у столиці він обмежив Великоднем. До свята Пасхи, за словами В.Рудого, вартість хліба не зросте.

Петро ІЖИК, «День», В’ячеслав ДАРПІНЯНЦ
Газета: 
Рубрика: