Росія повідомляє про початок виведення військ із Чечні
Як повідомляють російські інформаційні агентства, вчора розпочалося виведення федеральних військ із Чечні. Перший ешелон уже покинув Ханкалу. До кінця березня Чечню залишать 11 ешелонів з військовослужбовцями. Однак керівництво чеченських бойовиків стверджує, що Росія не скорочує чисельність своїх військ у цій республіці. Як сказав радіостанції «Эхо Москвы» представник президента Масхадова Майарбек Вачагаєв, «те, що нині відбувається, — не більше, ніж заміна підрозділів». Тим часом зіткнення з бойовиками тривають. За останню добу загинуло щонайменше троє російських військових.
Індекс Nikkei голосує проти уряду Морі
Індекс акцій провідних компаній Японії Nikkei у вівторок за перші 15 хвилин на біржі Токіо впав більше як на 3%. Це перший великий обвал акцій від 1985 року, коли індекс знизився до 12000 пунктів. Різке падіння акцій викликане зниженням котировок високотехнологічних компаній Сполучених Штатів, де індекс Nasdaq, порівняно з минулим роком, знизився до 60%. Міністр економіки Японії Таро Асо закликав вжити нових заходів, щоб зупинити падіння котировок — насамперед, змінити податкову політику, щоб заохотити людей вкладати гроші в акції. Багато хто в Японії пов’язує біржову кризу з нестабільністю політичної ситуації в країні, не вірячи в спроможність уряду Іосіро Морі вивести японську економіку з кризи, повiдомляє Лілія МУЗИКА.
Російські спецслужби знали про Моніку Левінські задовго до скандалу
Борис Єльцин знав про стосунки колишнього президента США Білла Клінтона з Монікою Левінські ще 1996 року, повідомило агентство UPI. Американські служби безпеки також були обізнані з тим, що російські спецслужби отримували дані, що компрометують роботу служб безпеки Білого дому. Колишній голова ФСБ Російської Федерації В’ячеслав Трубников в інтерв’ю «Общей газете» зізнався, що служби безпеки чинили тиск на «утримання при владі» американського президента і, отже, це мало безпосередній вплив на взаємовiдносини двох супердержав. Представники ФБР та інших американських спецслужб на минулому тижні повідомили UPI про те, що звинувачений у шпигунстві на користь Росії Роберт Ханссен міг зіграти в цій справі важливу роль, хоча свідчення самого звинуваченого вказують на зворотнє.
У Франції виявлено ящур
Міністерство сільського господарства Франції оголосило, що на одній iз ферм виявлено перший випадок захворювання ящуром. Досі існували лише підозри, що ця хвороба розповсюдилася на континентальну Європу з Великої Британії, де перші спалахи були зареєстрованi три тижні тому. Тим часом британський уряд обговорює можливість залучення армійських снайперів для відстрілу диких тварин, які можуть рознести інфекцію ящура після контакту з домашньою худобою. Міністерство сільського господарства проводить консультації з цього питання з міністерством оборони. Прем’єр-міністр Тоні Блер радиться з фермерами і бізнесменами, які серйозно потерпають від проблеми ящура. Від введених урядом обмежень на пересування країною більше усього постраждали водії-далекобійники та працівники сфери туризму, повідомляє Бі-Бі-Сі.
За «піратство» Україну можуть покарати санкціями
Начальник прес-служби МЗС України Ігор Грушко не виключив, що США можуть ввести санкції проти України у зв’язку з піратством в сфері відео- та аудіопродукції. На вчорашньому брифінгу Грушко пояснив, що такі санкції США може ввести, оскільки Україна не виконала всіх зобов’язань, взятих на себе в ході підписання угоди між українським і американських урядами про програму спільних дій в цій галузі. Однак начальник прес-служби відзначив, що провина може бути покладена на Верховну Раду, оскільки саме парламент повинен був прийняти ряд законодавчих актів на виконання україно-американської угоди.
Київ вітає перемир’я етнічних албанців та Югославії
МЗС України вітає досягнуту 12 березня домовленість між етнічними албанцями та югославськими урядовими військами про припинення вогню на півдні Сербії. Про це говориться в заяві МЗС України, оприлюдненій на вчорашньому брифінгу начальником прес-служби українського зовнішньополітичного відомства Ігорем Грушком. Цей крок, якого давно чекало міжнародне співтовариство, дозволить сторонам відновити взаємну довіру і почати політичний діалог з метою остаточного розв’язання конфлікту виключно мирними засобами, зазначається в заяві. МЗС України висловило надію, що ця домовленість буде сприяти урегулюванню загрозливої ситуації в Республіці Македонія на її кордоні з Косово. За словами Грушка, Україна підтримує зусилля НАТО з урегулювання нинішньої ситуації в прикордонній зоні між Македонією та Югославією і в Косово загалом, а також намір Альянсу скоротити наземну зону безпеки між Косово і півднем Сербії. Україна також підтримує план уряду Македонії, основними положеннями якого є забезпечення повного виконання резолюції №1244 Ради Безпеки ООН з негайного встановлення KFOR наземної зони безпеки вздовж македонсько-югославської ділянки кордону з боку Косово, а також зміцнення координації дій між Косово та збройними силами в Македонії.