Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Лазаренку не дозволили «відкупитися»

27 липня, 2000 - 00:00

Окружний суд у Сан-Франциско відмовив у звільненні під заставу колишньому голові уряду України Павлу Лазаренку, котрий перебуває в місцевій федеральній в’язниці в очікуванні суду, повідомляє Інтерфакс-Україна. Суддя Елізабет Лапорт заявила, що якщо ув’язненого випустити під заставу, він може втікти, що вже проробив у Швейцарії. Окрім того, екс-прем’єр має у своєму розпорядженні великі кошти, тож не боїться втратити навіть велику суму, якщо сховається від правосуддя і втратить заставу.

Лазаренко звинувачується в США у відмиванні $114 млн., які, як стверджує слідство, він «украв, обіймаючи державні посади на батьківщині». Правосуддя США — не єдине, яке має запитання до екс-прем’єра. Минулого місяця його судили у відсутності у Швейцарії за тим самим обвинуваченням у відмиванні грошей. Лазаренка засуджено до півтора року ув’язнення і конфіскації коштів на його швейцарських рахунках на загальну суму $6,6 млн. Його було затримано в Женеві у грудні 1998 року, коли з’ясувалося, що він проник до Швейцарії за підробленим паспортом. До суду він був випущений під заставу, після чого негайно сховався і з’явився у лютому 1999 року в США, коли імміграційна служба виявила неточності у його в’їзній візі. Україна, де Лазаренка позбавлено парламентській недоторканності, вимагає його видачі для засудження за розтрату державних коштів в особливо великих розмірах.

Учора заступник генерального прокурора України Микола Обіход повідомив про те, що суд Сан-Франциско прийняв рішення у вівторок вважати Лазаренка арештованим за американською кримінальною справою, оскільки раніше він мав статус арештованого за швейцарською кримінальною справою. Відповідаючи на запитання про можливий розгляд у Сан-Франциско питання про надання Лазаренку політичного притулку, Обіход зазначив, що, «якщо розглядається кримінальний процес, то заява про політичний притулок не розглядається взагалі», оскільки в даній ситуації кримінальний процес є «переважаючим».

Сергій СОЛОДКИЙ, «День»
Газета: 
Рубрика: