Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Органам влади пропонується подумати про «лице» в Мережi

31 травня, 2000 - 00:00

Глава адміністрації Президента України Володимир Литвин виступив з критикою web-сторінок органів виконавчої влади й інших структур у мережі Інтернет. У своєму листі керівникам центральних органів виконавчої влади, Ради міністрів Криму, обласних, Київської і Севастопольської міських держадміністрацій В. Литвин заявляє про негативні тенденції, які спостерігаються останнім часом у створенні цих web-сторінок, повідомляє Інтерфакс- Україна з посиланням на прес-службу Президента України. У листі зазначається, зокрема, що «нарівні із зразками, котрі відповідають сучасним вимогам і стандартам (сайти МЗС, МВС, Міноборони), збільшується кількість матеріалів, які готуються по-аматорськи». На думку В. Литвина, ці останні «рясніють грубими порушеннями норм українського правопису, орфографічними, стилістичними й коректорськими помилками», що суперечить Конституції і законодавству України про мови. Глава президентської адміністрації звернув увагу керівників структур виконавчої влади й на те, що «виходити з такою продукцією на міжнародний простір — означає дискредитувати свої структури і свою державу, виявляти неповагу до потенційних споживачів цих матеріалів».

КОМЕНТАР «Дня»

На сьогодні, за відомостями, оприлюдненими в Інтернеті-ресурсі PING і в Каталозі українських сайтів за 20 травня, в Україні зареєстроване 11568 iнтернетівських web-сторінок, з них 1913 становлять сайти різноманітних організацій, підприємств і фірм. На думку експертів, в Україні співвідношення російськомовних та україномовних сайтів приблизно 10:1, причому більшість таких сайтів — це web-сторінки держустанов та організацій. Більшість Інтернетівських фірм, до яких «День» звернувся з проханням прокоментувати пропонований лист В. Литвина, не ризикнули називати конкретні сайти українських організацій, зроблені, на їхній погляд, недостатньо професійно. Однак вони нагадали про складнощі створення української частини «Всесвітньої павутини» — «Уанету», на відміну від уже створеного «Рунету» — павутини російської. Ось як прокоментував лист В. Литвина Анатолій Тимофеєв, керівник бюро комп’ютерної інформації «Ukraine Online», що є структурною одиницею однією з кращих українських Інтернет-фірм «Global Ukraine»:

— Більшість таких web-сторінок створюють підприємства за малобюджетним принципом: власними співробітниками у вільний від основної роботи час і без запрошення фахівців. Але мало створити сайт, треба його постійно підтримувати, регулярно вміщувати на ньому нову інформацію. Цим серйозно займаються геть не всі фірми. Адже сайт — це, по суті, своєрідний засіб масової інформації, він повинен постійно оновлюватися. Тобто має бути редактор, який відповідає за його зміст, в тому числі й тексти. Немає серйозного ставлення — розцвітає аматорство, дизайнерське, текстуальне й мовне. Такі сайти не цікаві, майже ніхто на них не «заглядає». З web-сторінок, які виглядають гідно, передусім назву сайт НБУ.

Анатолій ЛЕМИШ, «День»
Газета: