За даними правоохоронних органів, С.Іванченко був організатором і безпосереднім учасником терористичного акту, скоєного 2 жовтня в Кривому Розі проти лідера ПСПУ Наталії Вітренко. На місці злочину були затримані двоє, серед яких брат Сергія Іванченка — Володимир. У ході слідства затримані показали на С.Іванченка як безпосереднього організатора теракту. Внаслідок вибуху гранати поранення різного ступеню тяжкості отримали 29 чоловік, деякі з них стали інвалідами.
Всього ж, відзначає журналіст Володимир ГОНЧАР , близько 60 чоловік, що прийшли на зустріч з колишнім кандидатом у президенти, отримали поранення різного ступеня важкості. Одначе того вечора в 17 міську лікарню по допомогу звернулося тільки 33 людини. Саме стільки осiб офіційно було визнано потерпілими від теракту.
З огляду на характер ушкоджень і район проживання, постраждалих розподілили за кількома міськими лікарнями. Кожний з цих тридцяти трьох скористався своїм конституційним правом на безкоштовну медичну допомогу. Окрім цього, більшість постраждалих від вибуху в Інгульці отримала грошові компенсації. Як повідомила керуюча справами Саксаганського райвиконкому Лідія Дубовик (у міскьвиконкомі не знайшлося людини, яка могла б прокоментувати роль керівництва Кривого Рогу в вирішенні проблем постраждалих), їх розмір коливався в межах від 500 до 2000 гривень і залежав від серйозності отриманих ушкоджень. Цікаво, що значну частину цих компенсацій було надано комерційними структурами, котрі зареєстровані на території тих районів Кривого Рогу, де поранені проходили курс лікування.
Останнім часом на лікарняному ліжку перебуває лише одна людина, що внаслідок вибухів 2 жовтня зазнала серйозних поранень. Це 75-річний Ілля Максимович Шрамко, у якого, після двох проведених операцій, не загоюється відкритий перелом гомілки. «До персоналу 17-ї лікарні в мене претензій немає, — сказав він у розмові з кореспондентом Ярославою ЗАЙКО . — Але ті 500 гривень допомоги, що нам виділило місто, давно вже закінчилися, і як мені бути далі я не знаю». Біля Іллі Максимовича постійно перебуває його дружина Марія Назарівна. Вона каже, що її чоловіку потрібне посилене харчування, на яке в них немає грошей. «Написала листа меру міста Юрію Любоненку з проханням виділити для мого чоловіка хоч щось. Адже він постраждав чи не найбільше з усіх».
Наталя Сокуренко, яка була довіреною особою Вітренко на 34-му виборчому окрузі і також постраждала від вибуху, каже, що юристи з Центрвиборчкому, до яких вона зверталася за консультацією, пояснили, що інспекція по охороні праці при адміністрації Кривого Рогу повинна була ще другого жовтня виїхати на місце надзвичайної події і скласти на всіх постраждалих акт за формою «Н-1». Згідно з цим актом, усі, хто втратив здоров'я, мали б отримати регрес. Однак у міськвиконкомі вважають інакше. За словами завідуючого відділом охорони праці міськвиконкому Ігоря Волошина, в Законі України «Про охорону праці» нічого про статус потерпілих від теракту не сказано. Відтак навіть лікарняні листи за місцем роботи потерпілих не оплачуватимуться.
Показово, що ніхто з тих, хто зазнав серйозних ушкоджень від вибухів в Інгульці, не звернувся до суду, щоб додатково «вибити» хоч якісь кошти. Річ у тім, що ні механізму відшкодування, ні практики розгляду подібних позовів в Україні ще не було. Можливо, виконавчим і законодавчим структурам потрібний інший, гучніший прецедент, щоб взятися за врегулювання юридичних тонкощів зі статусом постраждалих від терористичних актів?