На початку ХХ століття США переживали економічну кризу. Вони вивозили напівфабрикати, сировину, а ввозили вироби, бо вітчизняній продукції бракувало якості та надійності. Інженер-механік Г.Емерсон побачив ці недоліки і розробив дванадцять принципів продуктивності праці. Повсюдне їх застосування забезпечило розквіт промисловості і піднесло добробут населення США.
Чи застосовувались принципи Емерсона на підприємствах в колишньому Союзі, чи застосовуються в Україні? Адже система, що складалась десятиліттями, душила таланти, не давала простору передовим ідеям.
Втім були й винятки. Зокрема, при будівництві Бурштинської електростанції часткове застосування цих принципів позначилось досить позитивно.
Наведу ці принципи (за книгою Г.Емерсона «Дванадцять принципів», «Наука», 1972 р.): Точно поставлені завдання й цілі. Здоровий глузд. Компетентна консультація. Дисципліна. Справедливе ставлення до персоналу. Швидкий, надійний, повний, постійний облік. Диспетчеризація. Норма і розклад. Нормалізація умов. Нормування операцій. Писані стандарти, інструкції. Винагорода за продуктивність.
Ігнорування принципів Емерсона призвело до розпаду держав, банкрутства підприємств і галузей виробництва. Звичайно, не встояла і соціалістична система, очолювана Радянським Союзом.
Та щоб ввести систему Емерсона, недостатньо наказів та інструкцій. Слід відродити суспільство, зробити його духовно зрілим. На мою думку, добитися цього можна, активно вивчаючи істини, що містяться в «Євангелії». Саме за ними вчили грамоті дітей наші предки. А сьогодні євангельське вчення поширюється у Кореї, і вона досягла відомих успіхів. Я говорив з чоловіком, котрий був там ще 1990 року. Він сказав: «Це казкова країна».