Публікація в «Дні» від 27 жовтня під заголовком «Міжнародна підтримка чинного Президента загрожує демократії України», вочевидь, своєю гостротою не дуже сподобалась Міністерству закордонних справ України. Особливо керівнику прес-служби цього відомства Ігореві Грушку, який учора заявив, нібито з наближенням виборів президента України 31 жовтня деякі ЗМІ, заангажовані опозиційними політиками, використовують дедалі більше «брудні і примітивні методи». Ігор Олегович цією реплікою дуже вже нагадав Леоніда Даниловича. На що, звісно, він має незаперечне право, якби, звичайно, йшлося не про дипломата, а про політика, до лайок якого на адресу політичної опозиції вже всі звикли.
Проте реальна причина обурення пана Грушка проглядається за таким висловлюванням: «Мета цієї публікації очевидна — це спроба оббрехати те, що є безперечним досягненням нинішнього Президента, — зовнішню політику України... Спроба абсолютно невдала і непрофесійна», — додав Ігор Олегович. Щодо професіоналізму, то хотілося б почути аргументи. А щодо «досягнень», то слід зауважити, що, наприклад, країни Балтії, на такому ж етапі розвитку, як і Україна, розмірковують уже про вступ до Європейського Союзу, а Леонід Данилович зациклено торочить про єдине своє досягнення — «добре, що немає війни» (нібито це його заслуга, а не терпіння народу). Хіба що досягненнями є «безкраваткове» поплескування по плечу лідера 50-мільйонної країни чи періодичні «шмагання» України в Раді Європи?
Про причини анонімності автора навряд чи слід щось казати, оскільки «День» неодноразово писав про те, «що буває» державним службовцям, які відкрито висловлюють свою політичну позицію. Водночас Ігор Олегович підкреслив, повідомляє Інтерфакс: «Не впевнений, що анонімний автор статті — працівник МЗС, адже в нашому відомстві навряд чи можна віднайти дипломата, який, намагаючись щось сказати на половині газетної площі, міг би так чітко сформулювати хоч би якусь логічну думку». Судячи з лексики й рівня аргументації заяви, така думка має право на існування. «Інтелектуальний рівень українських дипломатів набагато вищий», — додав пан Грушко. І з цим не можна не погодитися: в Україні, безперечно, є дипломати, для яких професіоналізм важить більше, аніж лояльність одному з кандидатів на посаду президента, про що, власне, і свідчить матеріал, надрукований у нашій газеті.
Насамкінець начальник прес- служби підкреслив, що кожний громадянин демократичної держави має право на вільне висловлення своєї думки і політичних симпатій. У зв'язку із цим цікаво було б почути думку пана Грушка із приводу відверто пропагандистських висловлювань міністра Бориса Тарасюка (державного службовця!) на користь одного з кандидатів на посаду президента — Леоніда Кучми. Хіба не очевидно, що вони створюють атмосферу політичного тиску в очолюваному п. Тарасюком відомстві?
Інф. «Дня»