Навіть більше: уперше в історії державного каналу прозвучав текст анонімної(!) заяви депутатських фракцій з приводу того, що законодавчий орган країни зайнятий «не тим» (внесенням поправок у виборче законодавство з метою максимального забезпечення прозорості виборів). Із цієї заяви голови Комісії з питань контролю за виборчим законодавством О.Єльяшкевича почався учора сесійний день.
Як стало зрозуміло з тексту заяви, «деякі депутати» протестують проти пункту, який зобов'язує спікера виступити зi зверненням від імені парламенту в прямому ефірі Національного(!) телебачення. «Нічого усяким кандидатам лізти в екран, нехай відчує інформаційну блокаду повною мірою», — так пояснив «заборону» один із підписантів. Втім, гостроти скандалові додав не стільки факт «очорнювання» всієї разом ВР, а те, що канал УТ-1 «забув» назвати імена прихильників заборони на появу кандидата Ткаченка в ефірі, а також внесення постійних змін до виборчого законодавства. Пафос Єльяшкевича — «Нехай вся Україна дізнається, хто проти відкритої системи підрахунку голосів!» — явно виявився зайвим, оскільки підписанти—фракції «Трудова Україна», НДП, ПЗУ, «Відродження регіонів», удовенківський Рух — і так рвалися підтвердити своє авторство... Зрозуміло, що ці лідери, за словами депутата Карпова, «зовсім не мали наміру приховуватися», а, вочевидь, навпаки, прагнули реабілітувати себе після вівторкової участі в процесі подолання президентського вето на закон про вибори Президента.
Не виключено, що «знеособлення» у цьому випадку — особлива помста «контрольованим» депутатам, які спробували зберегти своє обличчя.
До речі, відзначилися «зелені». Їх ідеолог С.Курикін дезавуював підпис ПЗУ, поставлений під протестною заявою «неуповноваженим фракцією депутатом І. Гавриловим». Щоправда, Сергій Іванович відкрито не наважився визнати, що ПЗУ не згодна з текстом, і висловив свою особисту думку: «Якщо зміни закону про вибори президента, спрямовані на ефективність вирішення тих задач, які сприяють відвертості виборів — це досить доречно».
Проте Олександр Карпов (керівник фракції НДП) вважає, що думка лідерів ПЗУ — це ще не думка всієї фракції. З його слів, «більшість зелених підтримує цю заяву»... Ну, що ж, йому виднiше.
А от лідер «Регіонів...» Степан Гавриш порадив кореспондентові «Дня» не шукати політичного підтексту — заява, мовляв, має тільки регламентну спрямованість. «Ми не хочемо, щоб за нашою спиною ухвалювалися документи, яких ніхто не обговорював і не ухвалював» А С. Курикін якраз упевнений, що в заяві допущено серйозної неточності, і особисто він брав участь у обговоренні та прийнятті постанови ВР. То хто ж бреше?
За словами того ж Гавриша, «сьогодні постійні зміни у законі про вибори президента означають, що кожний намагається знайти у законі ті технології, які можна використати проти конкурента. Ми сьогодні вже досить заплутали систему підписання протоколів тервиборчкомів, створення альтернативних ЦВК...» До речі, те, що пан Гавриш вважає «заплутуванням», Комісія Єльяшкевича називає прозорими виборами... Є різниця?