Киянин Віталій, власник сьомої моделі «Жигулів», якось особливо про безпеку своєї машини не турбувався. «Кому вона потрібна? — любив казати він, коли друзі, теж автолюбителі, радили йому поставити на машину хоч якусь систему захисту: сигналізацію чи механічний блокіратор. — Вісім років у дворі під вікнами стояла і ще стільки ж простоїть. Зараз іномарки крадуть.» Віталієві, звичайно, було невтямки, що саме «Жигулі» різних модифікацій «найпопулярніші» в автомобільних злодіїв. І розплата за халатне ставлення до своєї рухомої власності не примусила довго на себе чекати. У п'ятницю ввечері Віталій, як завжди, залишив машину на подвір'ї — вранці у суботу він мав намір поїхати порибалити. Та вранці довелося їхати в РУВС, щоб писати заяву про викрадення машини. Нічний сторож з магазина, що навпроти, бачив, як десь під ранок кілька типів, як із-під землі, несподівано виникли біля машини, вмить відкрили її, зняли з «ручника», і тихесенько викотили за ріг. Більше ні їх, ні машини ніхто не бачив...
«Ситуація настільки типова, що навіть не піддається ніяким коментарям, — говорить заступник начальника відділу з організації профілактичної роботи і розшуку викраденого автотранспорту Управління ДАІ ГУМВС у м. Києві підполковник міліції Анатолій Павловський. — Ми повсякчас нагадуємо як автолюбителям, так і професійним водіям, що залишений без будь-якого захисту автомобіль — це потенційно викрадений автомобіль. На сьогодні дуже рідко буває, щоб злочинці курочили машину, начинену якоюсь там складною сигналізацією або спилювали механічні системи блокування. До речі, минулого року тільки у Києві було скоєно 972 викрадень (414 з них були розкриті). За 6 місяців 1999 року зафіксовано 265 викрадень автотранспорту, 178 з яких вже розкриті. Статистика свідчить, що 99% викрадених автотранспортних засобів на момент крадіжки не мали ніяких систем захисту».
У середньому по Києву щодня викрадають один автомобіль. Працівники ДАІ стверджують, що у викраденні авто винні найчастіше самі власники, вони поділяють горе-господарів на три категорії. Перші дві найбільш масові — це авто, залишені «абияк» («украдуть чию завгодно, та тільки не мою», і «заскочив до офісу буквально на кілька секунд, повернувся, а машина вже тю-тю»). Третя категорія — найнебезпечніша. Викрадення автомашини здійснюється за допомогою розбійного нападу на водія транспортного засобу. Як правило, так викрадають машини, що дорого коштують, обладнані надійними системами захисту, до яких злочинці не змогли підібрати іншого ключа, ніж прямий напад на водія.
Що робити, якщо машину все-таки викрали? Без зволікань телефонувати до міліції. Бо відлік за такої ситуації вже йде на секунди. Поки викрадений автомобіль переганяють у зручне місце, є велика ймовірність, що він потрапить до поля зору автопатрулів ДАІ і буде затриманий. До речі, багато викрадень розкриваються саме «по гарячих слідах».