Як заявив позавчора на конференції міністр фінансів Ігор Мітюков, для розрахунків за зовнішнім держборгом у бюджеті необхідно передбачити профіцит (перевищення доходів над витратами) в сумі 15,3 млрд. грн. При цьому необхідно 11,1 млрд. грн. нових зовнішніх позик, джерела яких поки не визначено.
Представник уряду в парламенті Юрій Єхануров, заздалегідь «знявши» з себе цю посаду, вказав у своєму виступі, що учасниками боротьби навколо бюджету-2000 будуть в основному промислове і аграрне лобі. При цьому грошей для всіх бракує. Ю.Єхануров закликав припинити розмови про нову податкову систему з огляду на нереальність прийняття Податкового кодексу і зосередитися лише на деяких урядових законопроектах. Це недвозначно свідчить про те, що уряд має намір малювати бюджет на старій податковій базі і при цьому не думає взагалі серйозно розглядати будь-які нові пропозиції. Про це свідчили саркастичні усмішки НДП-істської президії конференції з приводу пропозиції народного депутата Володимира Фіалковського запровадити емісійний податок, який, на його думку, здатний вивести економіку з тіні. Навіщо це, коли міністр економіки Василь Роговий намалював вельми принадну перспективу економічного зростання 2000 року?
Тим часом народний депутат Віктор Суслов змалював картину в інших тонах. На його думку, 2000 року будуть «примусові позики у населення у вигляді подальших невиплат, тим більше що після завершення президентських виборів для цього з'являться нові стимули і можливості». В.Суслов засудив практику створення «дір у кордоні для безподаткового ввезення імпорту», що передбачає великі втрати в бюджеті.
Конференція показала, що діалог уряду з Верховною Радою дедалі більше нагадує розмову німого з глухим. Навіть народні депутати з проурядового табору, як один із лідерів групи «Відродження регіонів» Олексій Кучеренко, зазначали, що в країні зберігається стара бюджетна система і міжбюджетні взаємовідносини, за яких центральна влада зосереджує у своїх руках всі фінансові ресурси і розпоряджається ними на свій розсуд. О.Кучеренко вважає: «Поки центр не звільниться від невластивих йому функцій управляти всім і вся, ситуація не зміниться». На його думку, такий стиль управління зберігається не тільки в бюджетній сфері, а й на енергетичному ринку, в питаннях власності і в інших сферах.
Коментуючи «Дню» можливість бюджетного прориву, голова бюджетної комісії Івано-Франківської облради Іван Підлетейчук сказав, що центр досі боїться віддати регіонам ту самостійність, про яку говориться в законі про місцеве самоврядування.