Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

ХРОНІКА ПОДІЙ

12 травня, 1999 - 00:00

В Україні відсутня податкова політика, вважає голова підкомітету парламентського Комітету з питань фінансів і банківської діяльності Сергій Терьохін. «Виконавча влада не дотримується загальносвітового принципу зміщення податкового законодавства від тих, хто виробляє, до тих, хто споживає національний продукт», — сказав С.Терьохін, виступаючи вчора в рамках дня уряду в Верховній Раді. За його словами, порушення принципу «хто більше споживає — той більше платить» веде до «згортання промисловості, зростання тіньової економіки, фінансових тромбів», повідомляє Інтерфакс- Україна. На думку голови підкомітету, «влада, використовуючи 65% законодавчого податкового тиску, збирає лише 37% податків, у тому числі 4,5% тих, що їм не належать». «Сьогодні податкова політика країни недоладна й регулюється указами Президента України, що не відповідає законодавству країни», — підкреслив він.

Енергетики відзвітували

Міжнародну виставку elkomUkraine утретє проведено на території Національного виставкового центру України. Щороку вона дедалі більше наближається до великої міжнародної виставки широкого спектру промислових технологій. Виставка представляла найновіші досягнення в галузі виробництва, передачі та розподілу електроенергії, а також електротехніки, систем автоматизованого управління, освітлювальної техніки та електронних компонентів. Цього року виставка elkomUkraine зібрала під своїм дахом 94 учасників із 13 країн світу, серед яких як відомі світові компанії-виробники, так і провідні українські підприємства.

Виставка наочно продемонструвала розширення міжнародного співробітництва в галузі. Щорічно збираючись під прапорами elkomUkraine разом із провідними світовими фірмами, українські учасники доводять високу конкурентоспроможність і якість продукції та послуг, які вони представляють. Велика кількість іноземних учасників свідчить про те, що високий потенціал України також не лишається поза увагою світового ринку.

Продані акції будуть повернуті

Вищий арбітражний суд України визнав недійсним договір купівлі-продажу 25-відсоткового пакету акцій АТ «Запорізький завод феросплавів», придбаного американською компанією Washington Foundation на некомерційному конкурсі за грошові кошти. Як повідомило агентству Інтерфакс-Україна джерело у Фонді держмайна, суд зобов'язав ФДМУ повернути компанії Washington Foundation внесену за пакет суму, а компанію — повернути у власність держави придбані акції.

За словами джерела, справу було порушено за позовом одного з учасників конкурсу в зв'язку з порушеннями, нібито допущеними під час проведення конкурсу. У конкурсі брали участь компанії Eneko Ltd, Privat Intertrading, ЗАТ «Ліберті маркет», а також ТОВ Ardgrove Investments Ltd. Як раніше повідомлялося, Washington Foundation 17 лютого 1998 р. була визнана переможцем цього конкурсу і внесла за пакет 12 918 тис. грн. Крім того компанія зобов'язалась інвестувати у виробництво ВАТ «Запоріжферосплав» 430 млн. грн. протягом 4 років.

Відключено 230 неплатників

У січні—квітні Державна нафтогазова інспекція відключила 230 промислових споживачів газу за несплату, повідомляють «Українські новини». «В основному підприємства (після відключення) зупиняються. Випадки, коли подача газу поновлюється, рідкі», — прокоментував заступник начальника інспекції Михайло Новіков.

Підприємства «Укртрансгазу» й газові трейдери передали в інспекцію доручення на відключення 707 боржників. Велика частина підприємств після попередження сплатила свої борги за газ. Загальна сума проплат становила 12 787 тис. грн., у тому числі грошима — 7 667 тис. грн. Найбільше боржників було відключено в Дніпропетровській (33), Полтавській (22) і Харківській (21) областях.

Державна нафтогазова інспекція проводить близько 60—70% відключень боржників за газ в Україні. Крім Державної нафтогазової інспекції боржників відключають обласні підприємства «Укртрансгазу». 1998 року було відключено від споживання газу за несплату 3 825 промислових підприємств—споживачів газу.

За «Варяг» сплачено 50% суми

За недобудований авіанесучий крейсер «Варяг» на сьогодні сплачено лише половину суми, тому він не може вийти з доків заводу, повідомив агентству УНІАН заступник генерального директора ДП «Чорноморський суднобудівний завод» Іван Винник. За його словами, крейсер вийде із заводу лише після того, як фірма-покупець заплатить повну суму контрактної вартості корабля — $20 млн.

Як повідомлялося раніше, контракт на продаж крейсера був укладений з фірмою португальської колонії Макао «Agencia Turistica е Diversoes Chong Lot, Limitada, Macau» наприкінці травня 1998 р.

Керівництво заводу ще восени минулого року було готове передати недобудований бойовий корабель покупцеві за умови повної оплати.

Крейсер на момент прийняття рішення становив собою військове судно довжиною майже 300 м, здатне мати на борту до 60 літаків; готовність недобудованого крейсера фахівці оцінювали приблизно на70%.

Солодкий валютний резерв

Глава Харківської облдержадміністрації Олег Дьомін розпорядився виділити товарну позику сільгоспвиробникам та райдержадміністраціям для проведення весняно-польових робіт і для виробництва продуктів харчування в установах охорони здоров'я. Позика безпроцентна, але така, що підлягає поверненню в міру збирання врожаю і збільшення кількості птиці. Особливі надії в селян на виробництво цукру. Минулого року через відсутність сировини цукрові заводи працювали впівсили, а деякі взагалі стояли. Вперше цього року всіх буряківників області буде забезпечено місцевим насінням. Для цього при цукрокомбінаті ім. Леніна в Кегичівському районі побудовано спеціальний завод. Для власного споживання Харківській області потрібно 123 тис. тонн цукру. Розраховують же — на 250—280 тис. тонн. Різниця повинна стати валютним резервом, необхідним для забезпечення гарантій обласної влади. Наприклад, договір заводу ім. Малишева з польською фірмою «Бізон» було підкріплено зерном, яке нагромадилося в області під час виконання АПК регіональних контрактів. Насіннєвий матеріал — також із обласних резервів. Оперувати цими резервами повинне підприємство «Регіональний контракт». Михайло БІДЕНКО, «День»

Газета: 
Рубрика: