Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Перший раунд теледебатів у США: виборцям більше імпонував Ромні

5 жовтня, 2012 - 00:00
ФОТО РЕЙТЕР

Перший раунд президентських дебатів у США, що відбулися в середу пізно увечері в Денвері (штат Колорадо), дивилося близько 80% виборців. Низка кабельних мереж і кінотеатрів відмінили кінопокази, трансляцію дебатів дивилися відвідувачі багатьох барів і ресторанів. Згідно з загальнонаціональним опитуванням CNN, близько 47% виборців, що спостерігали за суперечкою республіканця Мітта Ромні й демократа Барака Обами про проблеми внутрішньої політики, визнали, що в цього словесного поєдинку немає переможця. Проте телеглядачам більше імпонував Ромні. Його виступ, згідно з загальнонаціональним опитуванням CNN, сподобався 46% виборців. Обама удостоївся симпатії 45%. Як і очікувалося, Ромні на самому початку зайняв атакуючу позицію. Він піддав критиці економічну політику адміністрації Обами, зокрема здійснену реформу Волл-стріт і нинішній високий бюджетний дефіцит країни, добитися скорочення якого Обама обіцяв ще 2008 року. За словами Ромні, будучи президентом, він відмовиться від реалізації будь-якої урядової програми, якщо на неї «треба позичити грошей у Китаю». У відповідь кандидат демократів Обама в черговий раз звинуватив суперника в тому, що він роздає «нездійсненні обіцянки», збираючись разом добитися скорочення податків і дефіциту бюджету.

У цілому до кінця діалогу з Обамою Ромні тримався зібраніше й рішучіше за противника. Обама демонстрував експресивність, однак нинішньому президентові за весь вечір так і не вдалося перехопити ініціативу. У багатьох моментах Обама виглядав менш переконливо, слабкішим за суперника, оскільки перескакував з однієї теми на іншу, відповідав на докори. Ромні ж, якого й раніше називали чудовим оратором, явно почувався впевненіше. Суперники переривали один одного по два рази, проте в суперечці не переходили на підвищені тони. Позиція Ромні була спочатку виграшною: він виступав у ролі критикуючого кандидата, який пояснює виборцям те, що нинішня влада робить, на його думку, неправильно, і те, щоб зробив би на їхньому місці він. Обама ж, навпаки, виявився в ролі президента, який виправдовується, намагається в проміжках між відповідями на докори провести свої атаки на опонента. При цьому Ромні був коротшим і конкретнішим у висловлюваннях, ніж Обама.

Усього заплановано три раунди передвиборних дебатів. Наступна зустріч Обами й Ромні в телеефірі відбудеться 16 жовтня, дебати проходитимуть у штаті Нью-Йорк.

Газета: