В результаті слідчих дій СБУ знайшла докази участі суддів Конституційного Суду в злочинній змові з метою захоплення влади і направила їх до ГПУ для оголошення підозри голові суду Юрію Бауліну. Про це 16 червня повідомив речник СБУ Маркіян Лубківський, який зокрема написав:
«Голова Служби Безпеки України Валентин Наливайченко підписав та направив до Генеральної прокуратури України докази для здійснення підозри голові Конституційного Суду України Юрію Бауліну у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст. 364 КК України (зловживання владою, або службовим становищем, що призвело до тяжких наслідків). Що, власне, призвело до узурпації влади Януковичем...»
В свою чергу, член Громадського люстраційного комітету, член Громадської ради з питань люстрації при Міністерстві юстиції України Карл Волох повідомив: «За підсумками проведення слідчих дій, допиту свідків, вивчення документів, стенограм судових засідань зібрано необхідну кількість інформації щодо причетності суддів КСУ до протиправних дій та прийнятті незаконних рішень у часи Президентства Віктора Януковича». Притягнення ж суддів Конституційного суду до відповідальності лежить в компетенції Генеральної прокуратури.
До речі, ще 8 квітня цього року на підставі звернення Громадського люстраційного комітету Служба Безпеки України зареєструвала кримінальну справу стосовно злочинної змови колишнього Президента України Віктора Януковича, суддів Конституційного суду України та високопосадовців з метою зміни конституційного ладу та узурпації влади в країні.
«Справа торкається подій 30 вересня 2010-го року, коли судді винесли відомий вердикт про повернення Конституції 1996 року, — коментує «Дню» професор права, один з авторів української Конституції Віктор Мусіяка. — Треба уважно дослідити яким чином СБУ обґрунтовує ці підозри. Це не так просто буде довести. Тодішнє рішення Конституційного Суду було фактично інструментом для конституційного перевороту, який був здійснений в державі. І всі судді, які брали участь в тому дійстві звичайно стали учасниками цього процесу».
«Формальні ознаки складу злочину у діях суддів Конституційного суду є — там мало місце зловживання владою, — коментує «Дню» голова громадської організації «Українське юридичне товариство» Олег Березюк. — Судді КС не мали права приймати подібні рішення, тому він перевищив надані йому законом повноваження. Я взагалі вважаю, що Конституційний Суд має бути ліквідований. На сьогоднішній день він вчинив дві провокаційні дії. В 2004 році ним було прийнято рішення щодо того, що Леонід Кучма може балотуватися на третій президентський термін. Це призвело до того, що люди вийшли на вулицю і відбулась Помаранчева революція. Вже в 2010 році рішенням КС Віктору Януковичу повернули владні повноваження, передбачені Конституцією 1996 року, хоча він балотувався по Конституції 2004 року. Повернення повноважень неправовим шляхом дало можливість узурпувати владу. Наслідок цього — Революція Гідності та людські жертви. Тому коли ми говоримо про конституційний контроль, я переконаний, що він має бути покладений на Верховний Суд України».