З осені в Кембриджському університеті планують вивчати мову та культуру кримськотатарського народу. Про це повідомляється на Facebook-сторінці Cambridge Ukrainian Studies. Відомо, що ознайомлення з кримськотатарською культурою відбуватиметься у вигляді майстер-класів, які проводитимуть голова Українських студій у Кембриджському університеті Рорі Фіннін та науковий співробітник Кембріджського форуму з питань Центральної Азії Всеволод Самохвалов, фінансову підтримку проект має від CEELBAS. Як відомо, це вперше Британський університет запропонував студентам та аспірантам можливість дізнатися про кримських татар систематизовано, в межах навчальної програми.
Нагадаємо, мова кримських татар, належить до Кипчацько-ногайської групи тюркських мов. Поширена переважно на території Кримського півострова, а також в Узбекистані та Туреччині. Сучасна писемність на основі латинської абетки, використовують також кирилицю.
Найдавніші пам’ятки кримськотатарської мови належать до XVII ст. («про похід Іслям Ґерая на Польщу» Джан-Мухаммеда, 1648—1949 рр.) і XVIII ст. («Ассеб-ус-сейяр» (Сім планет) Сеїда Мухаммеда Різи, «Ель-мугіт-уль-бурхані» (Океан доказів)) і видають на собі впливи османської літературної мови тих часів.
Неоднорідність кримської літературної мови збереглася аж до 1920-х. 1928 року в Криму пройшла лінгвістична конференція, яка ухвалила рішення про створення нової літературної мови на основі середнього діалекту (бо саме цей діалект має найбільше носіїв і є однаково зрозумілим для носіїв двох інших). Саме цю, другу літературну мову, кодифікація якої почалася в 1920-ті роки, використовують загалом і досі.