Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

У Києві відкрився новий сценічний майданчик

Першою прем’єрою «PostPlayTeaтpy» стала моновистава «Ополченці»
14 січня, 2016 - 10:22
CІМФЕРОПОЛЬСКОМУ РЕЖИСЕРОВІ, АКТРИСІ, ХУДОЖНЬОМУ КЕРІВНИКОВІ АРТ-ЦЕНТРУ «КАРМАН» ГАЛИНІ ДЖИКАЄВІЙ ДОВЕЛОСЯ ТІКАТИ З КРИМУ ЧЕРЕЗ ТИСК З БОКУ СПІВРОБІТНИКІВ ФСБ

Роль «ополченця» зіграла відома кримчанка, актриса Галина Джикаєва. Поставив виставу її земляк, а нині — теж переселенець із Кримського півострова, молодий, талановитий режисер Антон Романов. Документальний спектакль створено за п’єсою Дена та Яни Гуменних «Дочке Маше купил велосипед». Текст написано на основі інтерв’ю ополченця з Донецька, котрого в центрі Києва випадково зустріла одна з актрис театру.

— Мене лякає дуже багато подібностей, тому що ополченець — така ж людина, як і ми, — висловив свою думку режисер Антон РОМАНОВ. — Ми демонізуємо ворога, а коли опиняємося з ним сам на сам, то виявляється, що це пересічна людина зі своїми проблемами, яка має сім’ю... Але, з іншого боку, я не можу сприймати як норму такий типаж людей, які готові йти за будь-яку ідею вбивати інших людей.

— Ми хочемо, щоб із театральних незалежних майданчиків було чути голоси тих, кого не хочуть чути. І щоб після цього відбувалися дискусії — як почути людей із Донбасу і як налагодити діалог, — каже Галина ДЖИКАЄВА.

Робота «PostPlayTeaтpy» (вул. Нижньоюрківська, 31) буде організована за принципом взаємодії та колабораціонізму всередині професій і спрямована на створення творчих тандемів (режисерсько-драматургічні-акторські лабораторії).

Наступний показ моновистави «Ополченці» відбудеться 25 січня.

Тетяна ПОЛІЩУК, «День»
Газета: 
Рубрика: