Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Поштовх для інших іноземних інвесторів»

Завод японської компанії «Фуджікура» на Львівщині до кінця року працевлаштує дві тисячі працівників
27 квітня, 2016 - 11:04
ФОТО З АРХІВУ "ДНЯ"

Завод японської компанії «Фуджікура», який займається виробництвом електричного устаткування для автотранспортних засобів, на Львівщині запрацював офіційно. В його урочистому відкритті минулого тижня, крім керівництва Львова та області, взяв участь Президент України, наголосивши на тому, що розташування заводу «Фуджікура» у Львові має стати сигналом для всіх інвесторів, готових повірити в нашу країну. Загальний обсяг іноземних інвестицій — 174 млн грн. Сьогодні для виробничих потужностей компанія використовує комплекс площею 7000 кв. м.

«День» розмовляв з керівником із адміністративної діяльності компанії «Фуджікура» Оксаною ЛАШМАНОВОЮ.

— Рішення компанії «Фуджікура» інвестувати свої кошти в Україну має бути поштовхом для інших іноземних інвесторів, які зацікавлені у співпраці з нашою країною. Львівщина, напевно, є одним із найпривабливіших регіонів для іноземних інвестицій, враховуючи наявність висококваліфікованих кадрів, сприятливе розташування, наближеність до ЄС і розбудованість інфрастуктури.

— Які роботи проводились від фактичного початку виробничого процесу до офіційного відкриття заводу Fujikura?

— Від початку виробництва й дотепер компанія займалася проектними роботами, затвердженням проектної документації, отриманням дозволів на початок монтажних робіт, підготовкою обладнання до перевезення в Україну з Румунії, відповідно до проектів, які були затверджені після проходження внутрішніх аудитів від наших клієнтів. До кінця грудня 2015 року приміщення було готове до початку діяльності — частково завезено обладнання, а із січня — до Львова почали повертатись наші працівники, які проходили тримісячне стажування в Румунії на заводах компанії. А з лютого 2016 року ми розпочали стажування наших працівників безпосередньо на заводі у Львові.

— Із якими труднощами зіткнулись та яка ситуація з добором кадрів?

— Ми приємно вражені підтримкою місцевих органів влади, оскільки побачили повне розуміння та сприяння у процесі підготовки приміщення і нашої виробничої діяльності. У нас вийшла дуже приємна та продуктивна співпраця. І так долати труднощі було легше.

Добір працівників триває. Наші спеціалісти запрошують людей до міського Центру зайнятості. Практикуємо проведення екскурсій на завод для людей, які мають намір працювати у нас. Так вони можуть подивитись на розташування заводу, на виробничий процес, поспілкуватися з працівниками, а тоді приймати рішення. Якщо кандидат зацікавлений у роботі, ми запрошуємо його у приміщенні заводу пройти співбесіду. У нас існує бонусна система та фіксована заробітна плата. Якщо людина дотримується якісних показників: ефективність роботи, відвідуваність, непорушуваність трудової дисципліни, то цей працівник може претендувати на заробітну плату в розмірі від чотирьох з половиною тисяч гривень. Маємо на меті працевлаштувати до кінця року дві тисячі працівників, запровадити нові проекти, розширювати нашу виробничу потужність.

— Що має знати й уміти потенційний працівник?

— Найголовніша вимога — бажання працювати. Незалежно від того, чи працювали люди раніше на схожих підприємствах, нашим працівникам у будь-якому разі потрібно проходити стажування.

— Що для вас є орієнтиром у розробці проектів заводу?

— Можу сказати одне — ми орієнтуємось на німецьких автовиробників.

— Українські працівники очима іноземних інвесторів: які вони?

— На думку наших іноземних колег, ми — інші: більш відкриті, усміхнені та позитивно налаштовані люди. Також вони задоволені швидкою здатністю до навчання, високою працездатністю і наполегливістю в досягненні цілей, результативністю роботи наших людей.

Оксана ГРУБА, Львів
Газета: 
Рубрика: